Mąstymo ir kalbos tyrimai yra viena iš psichologijos krypčių, kur aiškus interfunkcinių santykių supratimas yra labai svarbus. Nesupratę mąstymo ir pasaulio tarpusavio ryšio, negalėsime atsakyti, ar net iškelti specifinių klausimų šioje srityje. Psichologija niekuomet netyrė šių santykių detaliai ir kruopščiai. Atomistiniai ir funkciniai analizės metodai, vyravę anksčiau, psichinius procesus traktavo, kaip atskirus, izoliuotus. Šiais tyrimo metodais buvo tiriamos atskiros funkcijos, tuo tarpu nekreipiant dėmesio į šių sąmonės funkcijų tarpusavio priklausomybę, struktūrinę organizaciją, sąmonės srauto vientisumą.
Mes galime atsekti kalbos ir mąstymo identiškumo idėją nuo psichologinių lingvistinių spėliojimų, kad mąstymas yra ,, kalba minus garsas‘‘ iki modernių Amerikos psichologų ir refleksologų, kurie mano, jog mąstymas yra refleksas užslopintas jo motorinėje dalyje. Visose šiose teorijose klausimas apie kalbos ir mąstymo ryšį praranda savo reikšmę. Jeigu jie yra vienas ir tas pats, tuomet jokio ryšio tarp jų ir negali būti. Tie, kurie identifikuoja mąstymą ir kalbą, kaip tapačius, paprasčiausiai uždaro duris ryšio tarp jų klausimui. Iš pirmo žvilgsnio šių teorijų oponentai atrodo esą geresnėje padėtyje. Laikydami kalbą išorine mąstymo išraiška ir bandydami išlaisvinti mąstymą nuo visų sensorinių komponentų, įskaitant žodžius, jie ne tik kelia, tačiau ir bando išspręsti mąstymo ir kalbos santykio problemą. Tačiau visiškai atskyrę mąstymą ir kalbą, išstudijavę kiekvieną atskirai, jie mato ryšį tarp jų kaip visiškai mechanišką, išorinį ryšį tarp dviejų skirtingų procesų. Verbalinio mąstymo analizė, dalijama į du atskirus, iš esmės skirtingus elementus, užkerta kelią bet kokiam vidiniam, ar esminiam santykio tarp mąstymo ir kalbos tyrimui.
Trūkumas slypi analizės metode, naudotame ankstesnių tyrėjų. Tam, kad sėkmingai išspręstume mąstymo ir kalbos santykio problemą, turime išsiaiškinti, kokį tyrimo metodą geriausiai būtų naudoti. Du visiškai skirtingi psichologinių struktūrų tyrimo būdai yra galimi, kur tikriausiai vienas iš jų ir atnešė tiek daug neaiškumų ir trukumų šios problemos sprendimui.
1. Pirmasis metodas tiria sudėtingas psichologines visumas, skaidant į elementus. Psichologija taip prieina aklavietę, kuomet analizuodama verbalinį mąstymą...
Šį darbą sudaro 9344 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!