Kristijonas Donelaitis – XVIII a. Vid. Poetas, grožinės lietuvių literatūros pradininkas. Žymiausias jo kūrinys epinė didaktinė poema „Metai“. Tai hegzametru parašytas, švietimo idėjas skleidžiantis kūrinys, kuriame poetas vaizduoja Mažosios Lietuvos baudžiauninkų gyvenimą visais metų laikias. Šioje poemoje daug dėmesio skiriama gamtos aprašymams, vaizdams, kurie gretinami su žmogaus gyvenimu, suteikiant jiems alegorines reikšmes. Kalba išsiskiria metaforų, palyginimų, personifikacijų, epitetų gausa. Kūrinyje iškeliamos pagrindinės vertybės : Dievas, saulė, darbštumas, gamta, moralė. Visa tai atsispindi nagrinėjamoje ištraukoje.
Maironis XX – XXI a. Lietuvių romantizmo poetas, ,kurio dėka lietuvių literatūroje atsirado rašytinė silabotoninė lyrika. Jis rašė ne tik eilėraščius, bet ir poemas, dramas,satyras balades.Vienas žymiausių jo kūrinių tai eilėraščių rinkinys „Pavasario balsai“."Pavasario balsuose atsispindi praeities buitis ir laisvės kovų heroika, tėvynės meilės jausmai, gamtos grožio pajautimas, aukštinama gimtoji kalba, sekama bei stilizuojama liaudies kūryba. Maironis įtaigiais poezijos vaizdais ir jautriomis emocinėmis priemonėmis išreiškė tautinio atgimimo laikotarpio svarbiąsias idėjas, žadino kovos entuziazmą ir prisikėlimo viltį, lietuvių poezijos lygį iškėlė į aukšto tobulumo laipsnį. Visa tai atsispindi ir nagrinėjamame eilėraštyje „... “.
Šatrijos Ragana XX a. rašytoja romantikė, lyrinės psichologinės prozos pradininkė lietuvių literatūroje. Reikšmingiausias jos kūrinys yra aysaka „Sename dvare“. Tai autobiografinio pobūdžio pasakojimas apie XIX a. antrosios pusės dvarą.. Apysaka savo pasakojimo maniera yra novatoriškas kūrinys to meto lietuvių literatūroje. Jam būdingas autobiografiškumas, prisiminimų aktualizavimas, siekimas perteikti subtiliausius moters jausmus ir mintis, eksperimentavimas įvairiais pasakojimo būdais (kalbėjimas pirmuoju asmeniu, vidinis monologas, dienoraščio forma), polinkis į emocionalumą, psichologiškumą, bandymas kurti intelektualų pasakojimą šiame kūrinyje .Apysakoje galime įžvelgti motinos meilės, šeimos lizdo ir motyvo „viskas praeina“ temas. Juntamas mirties artumas, gyvenimo laikinumas. Visa tai būdinga nagrinėjamai ištraukai.
Vaižgantas XIX a. pab. – XX a. pr. Prozininkas, publicistas, istorikas ir kritikas.jo kūriniuose pinasi vaizdingumas, emocianalumas su loginiu mąstymu ir intelektine analize. Vienas reikšmingiausių jo kūrinių „Pragiedruliai“, kurio žanrą geriausiai nusako paantraštė: „Vaizdai kovos dėl kultūros". Kultūra kūrinyje tampa svarbiausiu veikėjų...
Šį darbą sudaro 2223 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!