Referatai

Kyšininkavimo problema

9.2   (3 atsiliepimai)
Kyšininkavimo problema 1 puslapis
Kyšininkavimo problema 2 puslapis
Kyšininkavimo problema 3 puslapis
Kyšininkavimo problema 4 puslapis
Kyšininkavimo problema 5 puslapis
Kyšininkavimo problema 6 puslapis
Kyšininkavimo problema 7 puslapis
Kyšininkavimo problema 8 puslapis
Kyšininkavimo problema 9 puslapis
Kyšininkavimo problema 10 puslapis
Kyšininkavimo problema 11 puslapis
Kyšininkavimo problema 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kyšininkavimas Lietuvos įstaigose ne toks jau retas reiškinys. Taigi, šiame darbe nagrinėsiu kyšininkavimo sampratą, kyšininkavimo prevenciją, taip pat Lietuvos valstybinėse įstaigose dirbančių piliečių kyšio ėmimo atvejus.
Kyšininkavimas viena iš korupcijos formų. Kyšininkavimas – tik maždaug vienas trečdalis visų korupcijos nusikaltimų. Korupcija yra ir prekyba įtaka, ir nepotizmas – artimųjų, giminių protegavimas valstybės tarnyboje.
• konkrečius kyšio ėmimo pavyzdžius, piliečių dirbančių valstybinėse įstaigose.
Darbui rinkta informacija yra pati naujausia, naudotasi internetu, o tai garantuoja, naujausius informacinius šaltinius, LR Baudžiamuoju kodeksu. Šaltinių gausu, taigi net iš to galima būtų spręsti, kad su šia problema kovojama, daug kalbama, bandoma po truputi mažinti korupcinį nusikaltimą – kyšininkavimą.
Kyšis - atsilyginimas profesionalui pinigais, kitu turtu ar paslaugomis, siekiant papirkti siekiant pirmumo teisės ar kitaip skatinant apeiti profesinę etiką. Kyšio davimas vadinamas kyšininkavimu. Kyšininkavimas yra korupcijos forma, dažniausiai neteisėta1.
Kyšiu baudžiamosios teisės prasme gali būti laikomi veiksmai kai pinigai, materialinės vertybės ar paslaugos duodami pareigūnui, siekiant jog jis atliktų neteisėtus veiksmus, atlikdamas teisėtus veiksmus suteiktų pirmumo teisę arba teisėtų ir jam pagal einamas pareigas priklausančių veiksmų neatliktų.
1.1. Kyšininkavimo sritys
Kyšininkavimas paplitęs įvairiose srityse, tokiose, kaip
• Medicina, tai, kai farmacinės kompanijos gali siekti apdovanoti gydytojus, kad šie išrašytų daugiau jų gaminamų vaistų receptų; pacientai gali duoti kyšius medicinos personalui siekdami geresnės priežiūros. Kai kuriose šalyse, tuo tarpu ir Lietuvoje ribotas neoficialus atsilyginimas gydytojui dovanomis yra teisėtas;
• Švietimo sistemoje, kur kyšiai mokami siekiant suklastoti stojamųjų egzaminų rezultatus, taip pat siekiant geresnio balo kituose egzaminuose;
• Teismų sistemoje, politikoje, valstybinėse įstaigose, siekiant greitesnio aptarnavimo, norint paveikti viešųjų konkursų eigą, apeiti įstatymus paperkami politikai, siekiant palankesnių įstatymų ar kitų sprendimų;
1.2. Kyšininkavimas ir įstatymai Lietuvoje
Kyšininkavimas - viena labiausiai paplitusių nusikalstamų veikų – yra numatyta LR BK 225 str., XXXIII skyriuje, skirtame nusikaltimams ir baudžiamiesiems nusižengimams valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams.
225 straipsnis. Kyšininkavimas
1. Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmęs, pažadėjęs ar...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2433 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2433 ž.)
Darbo duomenys
  • Etikos referatas
  • 12 psl., (2433 ž.)
  • Word failas 192 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt