Namų darbai

Kultūros sąvoka ir kultūros samprata sociologijoje

9.6   (2 atsiliepimai)
Kultūros sąvoka ir kultūros samprata sociologijoje 1 puslapis
Kultūros sąvoka ir kultūros samprata sociologijoje 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Etimologinė kultūros sąvokos reikšmė kildinama iš lotyniško žodžio colere – dirbti dirvą, purenti, o lotyniškas žodis cultura – žemės dirbimą, purenimą. Pirmą kartą žmogaus lavinimo prasme kultūros sąvoką pavartojo Ciceronas (cultura animi – sielos lavinimas).
Kultūros tyrimas, paremtas modernaus mokslo metodologija susiformavmo XIXa., kartu su kitais moderniaisiais mokslais.
Kasdieninėje kalboje kultūra suprantama paprastai – viskas, kas susiję su menu, yra kultūra, pvz., tokios sritys kaip literatūra, muzika, teatras. Kultūra gali būti apibūdinta ir kaip visa tai, su kuo susiduriame po darbo, paskaitų. Tačiau pamasčius daugiau gali būti valgio kultūra, kalbos kultūra, vairavimo kultūra ir kt.
Taigi sociologų vartojamas terminas apima ne tik šiuos dalykus, bet ir siekia kur kas plačiau. Tai mąstymo, jausmų ir veiklos būdai, apibūdinantys visuomenę. Paprastai tariant – kultūrą sudaro visa tai, kas sukurta žmogaus ir kas yra žmogaus gyvenimo būdo dalis.
Sociologai skiria nematerialinę(dvasinė) kultūrą (idėjas, vertybes) ir materialinę kultūrą (namus, būstus, drabužius). Kultūra – tai visi materialūs ir nematerialūs žmogaus veiklos produktai, vertybės bei visuotinai pripažinti elgesio standartai, priimti žmonių bendrijose ir perduodami iš kartos į kartą. Materialinė ir nematerialinė kultūra glaudžiai susijusi.
• Aprašomoji (deskripcinė): Joks gyvūnas nekelia tikslų -> jų neįgyvendina -> nekuria specifiškai naujos tikrovės. Taigi kultūra apibūdina žmogaus veiklos tikslų, priemonių ir padarinių visumą bei ją priešpriešina gamtos pasauliui. Žodžiu, ji išvardina, kas sudaro kultūrą.
• Vertinamoji(normatyvinė): Žmogus ne tik skiriasi nuo gamtos, bet jo kuriama tikrovė jam pačiam yra savaimingai vertinga. Normatyvinė funkcija įgalina atskirti tą veiklą, kuri yra vertinga ir verta...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 520 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (520 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos namų darbas
  • 2 psl., (520 ž.)
  • Word failas 32 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt