Akademija, 2009
ĮVADAS
Kiekvienas žmogus visuomenėje atlieka tam tikrą vaidmenį, kurį sąlygoja aplinka. Ji nustato schemą, pagal kurią žmogus turi elgtis konkrečioje situacijoje. Svarbų vaidmenį visuomenėje turi bendruomenė. Ji savo veikla siekia sutelkti gyventojus, sprendžiant kultūrinius, socialinius, ūkinius ir kitus tikslus, bendrauti su visuomeninėmis, politinėmis, valstybinėmis bei kitomis organizacijomis, siekiančiomis panašių tikslų. Pirmaeilis bendruomenės tikslas suburti kaimo gyventojus ir formuoti vieningą bendruomenės kolektyvą. Kaime aktualus ir informacijos, ryšių bei užimtumo ir laisvalaikio praleidimo klausimas, todėl ieškoma rėmėjų, kad galėtų išspręsti šias kliūtis.
Dabartiniu metu Lietuvoje kaimo bendruomeninis judėjimas įgauna vis didesnį pagreitį, kuriasi kaimo bendruomenių centrai, kurie jungiasi į rajoninius, regioninius ir nacionalinius tinklus. Kaimo gyventojus vis labiau domina bendra jų gyvenimo kokybė, t.y. sveikatos, saugumo asmeninio tobulėjimo, laisvalaikio organizavimo ir kiti svarbūs klausimai. Per įvairius mokymus ir susitikimus su bendruomenių nariais bei jų lyderiais paaiškėja, kad bendruomenėms trūksta teorinių ir praktinių žinių, kaip prisitaikyti prie dinamiškai besikeičiančios aplinkos, kaip kurti savo bendruomenės organizacijų strategijas ir jas įgyvendinti.
Problema – kaimo bendruomenių ir kultūros centro veiklos koordinavimo kliūtys.
Tyrimo objektas – kaimo bendruomenė ir kultūros centro veikla.
Darbo tikslas – išnagrinėti ir apibendrinti kaimo bendruomenių ir kultūros centro veiklos koordinavimą.
Uždaviniai:
• aptarti kaimo bendruomenės sampratą ir pateikti pagrindinius aspektus;
• pateikti kaimo bendruomenės ir kultūros centro veiklą;
• išnagrinėti kaip susijusi kaimo bendruomenės ir kultūros centro veikla .
Tyrimo metodai: Antrinių duomenų analizė, mokslinės literatūros analizė, teisės aktų analizė, anketinė apklausa, statistinė duomenų analizė, grafinis modeliavimas, detalizavimas ir apibendrinimas bei loginis abstraktavimas siekiant atskleisti kultūros centrų reikšmę kaimo bendruomenei bei jos narių kultūrinei veiklai.
1. KAIMO BENDRUOMENĖS SAMPRATA
Prieš analizuojant kaimo bendruomenių centrų kūrimą ir veiklą, reiktų apibrėžti pačią bendruomenės sąvoką. Plačiąja prasme bendruomenę galima būti apibūdinti kaip aibę individų ar šeimų, gyvenančių apibrėžtoje teritorijoje, identifikuojančių save kaip priklausančius tai pačiai grupei ir suvienytų kaip tų pačių paslaugų ir resursų vartotojai, turinčių bendrus poreikius ir problemas.
Bendruomene paprastai jaučiasi esanti nedidelės gyvenvietės, miestelio...
Šį darbą sudaro 4790 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!