Analizės

Gyventojų užimtumas pagal ekonominės veiklos rūšį ir lytį

10   (1 atsiliepimai)
Gyventojų užimtumas pagal ekonominės veiklos rūšį ir lytį 1 puslapis
Gyventojų užimtumas pagal ekonominės veiklos rūšį ir lytį 2 puslapis
Gyventojų užimtumas pagal ekonominės veiklos rūšį ir lytį 3 puslapis
Gyventojų užimtumas pagal ekonominės veiklos rūšį ir lytį 4 puslapis
Gyventojų užimtumas pagal ekonominės veiklos rūšį ir lytį 5 puslapis
Gyventojų užimtumas pagal ekonominės veiklos rūšį ir lytį 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmogaus prigimtinė teisė ir net pareiga – gyvenime nuveikti ką nors naudingo visuomenei, dirbant vienokį ar kitokį darbą. Ideali situacija, kai žmogaus pomėgiai sutampa su jo darbu, tačiau labai dažnai žmonės pasirenka visai kitokį užsiėmimą, nei kažkada planavo ar svajojo dirbti. Kokį darbą dirba žmogus lemia daugybė veiksnių: nusistovėjusios tradicijos, lytis, gyvenamoji vieta, pomėgiai, tikslai gyvenime, sveikata ir t.t.
2006m. kovo 30 duomenimis Lietuvos gyventojų užimtumo pasiskirstymas pagal lytį ir ekonominės veiklos rūšį pateikiamas sekančiuose penkiuose diagramose. Visas gyventojų užimtumas yra suskirstytas į keturis ūkio sektorius: žemės ūkis, medžioklė ir miškininkyatė; žuvininkystė; pramonė; paslaugos. Du iš šių keturių sektorių atitinkamai susideda iš smulkesnių veiklų. Pramonė: kasyba ir karjerų eksplotavimas; apdirbamoji gamyba; elektros, dujų ir vandens tiekimas ir statyba. Paslaugų sektorius susideda iš daugelio smulkesnių šakų, kurių pagrindinės: didemeninė ir mažmeninė prekyba; transportas, sandėliavimas ir ryšiai; švietimas ir sveikatos priežiūra ir socialinis darbas.
1 pav.
Iš pateikto 1 pav. matome, jog 1998-2005 daugiausia žmonių (neskirstant jų pagal lytį) dirbo paslaugų sektoriuje, šis skaičius svyravo nuo 752,1 tūkstančių žmonių (2001) iki 838,2 tūkstančių (2005). Nuo 1998-2000 asmenų, dirbančių šiame sektoriuje, skaičius svyravo, tačiau nuo 2001 kiekvienais metais užimtumas šiame sektoriuje vis didėja.
Apskritai, tendencija, jog daugiausia žmonių dirba paslaugų sektoriuje, nėra netikėtas reiškinys. Lietuvai atgavus nepriklausomybę ir pradėjus kurtis įvairioms verslo bendrovėms, atsirado didelis protinio darbo poreikis aptarnavimo srityje. Kaip ir visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, po truputį atsikratoma fizinio darbo, aukštosiose mokslo įstaigose paruošiama vis daugiau kvalifikuotų aptarnavimo sferos specialistų, ir ateityje tos tendencijos vargu ar keisis.
užimtumas 1998-2005 gana stabilus, nors nuo 2001 jis turi tendenciją didėti. Tam įtakos daugiausia turi, nuo 2000 didėjantis žmonių užimtumas statybos sektoriuje. Nuo 2000 iki 2005 žmonių, dirbančių šiame pramonės sektoriuje skaičius paaugo 83,7-132,5 tūkst. (58,3%). Augant žmonių pajamoms, auga paklausa nekilnojamam turtui, kartu didėja daugiabučių ir privačių namų statybų skaičius.
Užimtumas žemės ūkyje, medžioklėje ir miškininkystėje svyruoja tam...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 978 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (978 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos analizė
  • 6 psl., (978 ž.)
  • Word failas 190 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt