Vadovo darbas apima dvi savo pobūdžiu labai skirtingas dalis: sprendimą, kas, kaip ir kada turi būti padaryta, ir užtikrinimą, kad tas sprendimas būtų jo pavaldinių įgyvendintas. Pirmoji dalis būdinga kiekvienam protiniam darbui, o antroji išskiria vadovo darbą iš visų kitų darbų. Todėl vadovo darbe ypatingai svarbi abi šias dalis jungianti trečioji – sprendimo perdavimas pavaldiniams, vadybos literatūroje vadinama komunikacija. Psichologai komunikaciją apibūdina kaip reikšmių pranešimų perdavimą ir priėmimą, komunikacijos procese išskirdami penkis žingsnius: mintį, išraišką, perdavimą, priėmimą ir supratimą.
Komunikacija – tai pasikeitimas informacija, nuomonėmis, idėjomis tarp dviejų ir daugiau darbuotojų.
Chesteris Bernardas pabrėžė, kad organizavimo teorijoje komunikacija turi užimti centrinę vietą, “kadangi beveik išimtinai nuo komunikacijos būdų priklauso organizacijos struktūra, dydis ir mastas”. Komunikacija – tai pamatai, ant kurių statomas organizavimo ir administravimo pastatas. Bernardas taip pat pabrėžė, kad “pirmutinė vadovo funkcija – sukurti ir palaikyti komunikacijos sistemą”.
Komunikacija ir sprendimo priėmimas sujungia valdymo funkcijas į visumą. Komunikacija, tai pasikeitimas informacija, kuri būtina efektyvių sprendimų priėmimui. Informacijos pasikeitimas yra integruotas į visas veiklos rūšis. Ne efektyvi komunikacija – viena svarbiausių problemų atsiradimo priežastis. Efektyviai komunikuojantis vadovas lemia organizacijos sėkmę.
Komunikacija – veiklos planavimas, organizavimas, motyvavimas, kontrolė. Ji sujungia visas šias funkcijas ir nei viena jų neįmanoma be komunikacijos.
Tyrimo objektas – komunikacija. Pagrindinis darbo tikslas – išanalizuoti komunikaciją organizacijose, susipažinti su komunikacijos rūšimis. Visas darbas bus baigiamas išvadomis ir pasiūlymais. Referato metodologinį darbą sudaro straipsnių, vadovėlių ir interneto medžiagos.
Tiek visuose vadybos reikaluose, tiek prieš garsiai ištardamas kiekvieną žodį vadovas turi aiškiai žinoti savo tikslą, kokių pokyčių jis nori savo komunikacijos adresatų elgesyje arba mąstyme. Tikslą verta sau ištarti net garsiai, kadangi žmogus, kažkada sukūręs kalbą kaip priemonę kito žmogaus elgesiui per atstumą pakeisti (kitos paskatos kalbai atsirasti vargu galėjo būti), labai dažnai ėmė ją vartoti savo psichologinei pusiausvyrai atstatyti: išsikalbėti, išsibarti, išsikrauti, visai negalvodamas apie tai, kaip jo susijaudinus pateikta informacija bus suprasta ir...
Šį darbą sudaro 5661 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!