Ideali priemonė kokybei vertinti yra ISO kokybės standartai. ISO sistemos pradininkas buvo Edv. Deming‘as, gimęs 1900 m. Amerikoje, 1928 m. Džeilio universitete apsigynęs matematinės statistikos doktoratą ir parengęs kokybės užtikrinimo programą. 1950 jis buvo pakviestas dirbti į Japoniją, kad ten įgyvendintų savo kokybės sistemas, nes tuo metu japonų gaminių kokybė buvo labai prasta. Tos kokybės sistemos padarė teigiamą įtaką gaminių kokybei ir 1960 japonai jau pradėjo skverbtis į pasaulio rinkas.
Kokybės vadybą apibūdina ISO 9000. ISO 9000 serijos sertifikatus teikia Tarptautinė standartų organizacija( angl. International Organization for Standardization- ISO), įkurta 1947 metais Šveicarijoje ir sėkmingai gyvuojanti iki pat šiol. Neretai įmonės, užmegzdamos verslo ryšius su Europos Sąjungos ir kitų šalių kompanijomis, susiduria su reikalavimu turėti įdiegtą ir sertifikuotą ISO 9000 kokybės vadybos sistemą, todėl ISO 9000 serija, viena sėkmingiausių standartų serijų Tarptautinės standartizacijos organizacijos ISO istorijoje, labai paplito. ISO 9000 serijos standartai reglamentuoja kokybės vadybą, jie patikina, kad įmonė geba užtikrinti kokybę. Tokius standartus turi įsidiegę dauguma Lietuvos ir užsienio įmonių. ISO 9000 standartai garantuoja vartotojams, kad bendrovė įdiegė kokybės sistemą, kurią įvertino ir patvirtino nepriklausomi auditoriai. ISO sertifikatu pabrėžiamos procedūros, dokumentai ir gamybos kontrolės procesai. Tai užtikrina ir tiekėjus, ir vartotojus, jog prognozuojamas kokybės lygis atitinka sutarties reikalavimus.
ISO 9000 standartų taikymas ir įmonės kokybės sistemos sertifikavimas nėra identiški dalykai. Vadybos sistemų standartai nereikalauja sertifikuoti įmonėje įdiegtos sistemos, todėl pati įmonė apsisprendžia, ar verta naudotis sertifikavimo įstaigos, galinčios patvirtinti vadybos sistemos atitikimą standartų reikalavimams, paslaugomis. Tačiau praktika rodo, kad sertifikatas dažnai tampa vienu iš pagrindinių privalumų ar net būtina sąlyga, tiekiant produktus į Europos Sąjungos ar kitas Vakarų šalis.
• ISO 10011 (3 dalys), ISO 14010, ISO 14011 ir ISO 14012 apjungti į naują rekomendacijų kokybės ir aplinkos apsaugos vadybos sistemų auditui standartą. Šis standartas yra ISO 19011:2000 .
Darbo tikslas: Kokybės vadybos standartų šeima.
Darbo objektas: Kokybės vadybos standartų šeimos nustatymas.
Darbo uždavinai: 1....
Šį darbą sudaro 5269 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!