Referatai

Kasdienis Lietuvos žmonių gyvenimas tarpukario metu

10   (3 atsiliepimai)
Kasdienis Lietuvos žmonių gyvenimas tarpukario metu 1 puslapis
Kasdienis Lietuvos žmonių gyvenimas tarpukario metu 2 puslapis
Kasdienis Lietuvos žmonių gyvenimas tarpukario metu 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kasdienis Lietuvos žmonių gyvenimas nepriklausomybės metais žymiai pasuko teigiama linkme. Įvyko nemažai pokyčių įvairiose kasdienio gyvenimo srityse. Darbo tikslas – pateikti faktų, kurie rodo Lietuvos gyvenimo sąlygų modernėjimą. Savo darbe išskyriau kelias kasdienio gyvenimo sritis: buities pokyčius, švietimo ir kultūros naujoves, pramogų įvairovę, sporto pažangą. Rašydama darbą naudojausi interneto pateikiamais šaltiniais. Nagrinėjau straipsnį „Laikinosios sostinės pramogos“, kuris išspausdintas žurnalo „Veidas“ leidinyje.
Žmonijos gyvenimas nuo seniausių laikų neįsivaizduojamas be pramogų. Kauno gyvenimo centru tapo Laisvės alėja. Čia veikė svarbiausios įstaigos. Mieste taip pat virė kultūrinis gyvenimas: teatruose buvo rodomi dramos bei muzikiniai spektakliai, vyko parodos ar koncertai. Gyvenimas tarpukario Kaune priminė Europos miesto gyvenimą. Jaunos valstybės sostinė galėjo pasiūlyti įvairių pramogų, populiariausia laisvalaikį buvo leisti kavinėje ar restorane. Prie liaudies dainų ir šokių populiarinimo, tautiškumo ugdymo ypač prisidėjo pradėtos rengti Dainų ir šokių šventės. Lietuvoje pirmoji įvyko 1924 m.
Kasdienis Lietuvos žmonių gyvenimas nepriklausomybės metais smarkiai keitėsi. Butų sąlygos pagerėjo tiek miestuose, tiek kaimuose. Kaune nemažai pastatyta moderniai įrengtų daugiabučių ir vienabučių gyvenamųjų namų, kokių anksčiau Lietuvoje išvis nebuvo. Tiesa, juos sau statėsi arba butus nuomavosi vien pasiturintys žmonės. Kaimų naujakuriai, dėl žemės reformos gavę sklypus, daugiausiairentė medinius namus, bet naujoviškesnius, su dideliais langais, lentų grindimis, dengtus jaune šiaudais, o gontais (medžio lentelėmis) arba čerpėmis.
Kito ir žmonių mityba, nors labiau mieste negu kaime. Daugiau imta vartoti kokybiškų “Maisto“ ir „Pienocentro“ įmonių mėsos bei pieno gaminių, vietos gamybos cukraus. Lietuvoje darbininko šeima vartojo mažiau negu Latvijoje ir Estijoje cukraus, pieno, sviesto ir žuvies, bet daugiau bulvių, daržovių, vaisių, kiaušinių ir mėsos.
Vis daugiau žmonių rengdavosi drabužiais iš fabrikuose pagamintų audinių, o ne iš naminių milo ar drobės. Kaimiečiai šventadieniais vis rečiau avėjo vyžomis ir naginėmis, stengėsi pasisiūti ar nusipirkti odinius batus. Daugėjo vyrų ir moterų, įsigijusių dviračius, bet lengvasis automobilis tebeliko retenybe. Miestuose, pirmiausia Kaune, buvo išplėstas telefono tinklas. Visiškai naujas dalykas buvo radijas, deja,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 748 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (748 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 3 psl., (748 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Straipsnio analizė: V. Stravinskienė "Lenkai Lietuvoje. 1944 metų antroji pusė – 1946 metai: tarp pasirinkimo likti ar išvykti į

Straipsnio analizė: V. Stravinskienė "Lenkai Lietuvoje. 1944 metų antroji pusė – 1946 metai: tarp pasirinkimo likti ar išvykti į Lietuvos istorija
Peržiūrėti darbą

Lietuvos kultūrinis gyvenimas po 1926 metų gruodžio perversmo

Lietuvos kultūrinis gyvenimas po 1926 metų gruodžio perversmo Lietuvos istorija
Peržiūrėti darbą

Paprastų žmonių gyvenimas ir buitis XVI – XVII a.

Paprastų žmonių gyvenimas ir buitis XVI – XVII a. Lietuvos istorija
Peržiūrėti darbą

M. Milchebertas "Lietuvos gyventojų prekybiniai ryšiai I-XIII a."

M. Milchebertas "Lietuvos gyventojų prekybiniai ryšiai I-XIII a." Lietuvos istorija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.