Recenzijos

Steponavičienė Daiva. Lietuvos valdovo dvaro prabanga XIII a. viduryje – XVI a. pradžioje Recenzija

9.4   (2 atsiliepimai)
Steponavičienė Daiva. Lietuvos valdovo dvaro prabanga XIII a. viduryje – XVI a. pradžioje Recenzija 1 puslapis
Steponavičienė Daiva. Lietuvos valdovo dvaro prabanga XIII a. viduryje – XVI a. pradžioje Recenzija 2 puslapis
Steponavičienė Daiva. Lietuvos valdovo dvaro prabanga XIII a. viduryje – XVI a. pradžioje Recenzija 3 puslapis
Steponavičienė Daiva. Lietuvos valdovo dvaro prabanga XIII a. viduryje – XVI a. pradžioje Recenzija 4 puslapis
Steponavičienė Daiva. Lietuvos valdovo dvaro prabanga XIII a. viduryje – XVI a. pradžioje Recenzija 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Daiva Steponavičienė − Humanitarinių moklų daktarė, archeologė, tyrinėjanti ikirenesansionio laikotarpio Lietuvos valdovo dvaro prabangą ir kultūrinę bei dvasinę jo aplinką. Liaudies dainų atlikėja, folkloro grupės „Sedula“ vadovė.
2007 m išleido monografiją: „Lietuvos valdovo dvaro prabanga XIII a. viduryje – XVI a. pradžioje“.
Knygoje aptariama XIII a. vid. - XVI a. pr. Lietuvos valdovo Vilniaus dvaro prabanga, remiantis Vilniaus žemutinės pilies archeologinių tyrimų medžiaga. Tai Lietuvos elito susiformavimo, iškilimo ir sustiprėjimo, Lietuvos valstybės prestižo ir jos valdovo institucijos autoriteto kilimo Europoje laikai. Lietuvos valdovo dvaro prabanga aptariama įvairiais aspektais: buities, nešiosenos stiliaus, pomėgių, dvasinės ir kultūrinės aplinkos.
Knygą sudaro: įvadas, 6 skyriai, baigiamosios pastabos, santrumpos, šaltiniai ir literatūra, knygos pabaigoje pateikiamas tekstas anglų kalba, jame trumpai susisteminama knygos informacija, kuri taip pat susikirstyta skyriais.
Pirmame skyriuje trumpai aptariama nuo kada prasidėjo Vilniaus žemutinės pilies tyrimai ir tolesnė jų raida, bei tyrimo sritys. Lietuvos valdovų rūmų liekanos Vilniaus žemutinėje pilyje – vienas svarbiausių Lietuvos archeologijos paminklų, tyrinėtų XX ̶ XXI amžiaus sandūroje. Vilniaus žemutinės pilies valdovų rūmų teritotija su pertaraukomis tiriama nuo 1964 m., o nuo 1987 m. vykdomi nuolatiniai archeologiniai ir architektūriniai šios vietos tyrimai. Nors tarpukariu Vilniuje taip pat buvo vykdomi archeologiniai kasinėjimai Katedros aikštėje , valdovų rūmų teritorijoje, bet neišliko jokių ataskaitų, tik keletas informacinio pobūdžio straipsnių skelbtų tuometinėje spaudoje. Valdovų rūmų liekanos buvo aptikotos 1964 m., kasant tranšėją komunikacijoms. Tyrimamas vadovavo Lietuvos istorijos instituto Archeologijos skyriaus vedėjas Adolfas Tautavičius. Vėliau tyrimai atnaujinti 1985 −1986m. Archeologiniai tyrimai nebaigti ir dabar, prasidėjus rūmų atstatymo darbams išaugo ir tyrimų tempas ir mastas. Valdovų rūmų tyrinėjimo medžiaga skelbiama tęstiniame leidinyje „Vilniaus žemutinės pilies rūmai“, čia aprašomi archeologiniai teritorijos tyrimai, skelbiama istorinė medžiaga ir vienas kitas straipsnis restauravimo ar menotyros klausimais. Daiktinių šaltinių skirtų Valdovų rūmam, nagrinėjimas sutapo su rūmų tyrimų pradžia ( 1964 m.) Apie pilies interjerą duomenų labai mažai. Taip pat tiriamos tokios sritys kaip...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1380 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
5 psl., (1380 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos recenzija
  • 5 psl., (1380 ž.)
  • Word failas 20 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią recenziją
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt