Planai

Kaip tradicijų ir kalbos saugojimas padėjo išlikti lietuvių tautai XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje? planas

10   (3 atsiliepimai)
Kaip tradicijų ir kalbos saugojimas padėjo išlikti lietuvių tautai XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje? planas 1 puslapis
Kaip tradicijų ir kalbos saugojimas padėjo išlikti lietuvių tautai XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje? planas 2 puslapis
Kaip tradicijų ir kalbos saugojimas padėjo išlikti lietuvių tautai XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje? planas 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pagrindinė mintis – Tauta buvo išsaugota pažadinus jos tautinę savimonę bei įtvirtinus lietuvių bendrinę kalbą ir jos vartojimą.
Įžanga – XIX a. pabaigos – XX a. pradžios laikotarpis Lietuvai buvo pakankamai sunkus. Būtent nuo 1815 m. visos Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei priklausiusios lietuvių žemės atsidūrė Rusijos imperijos sudėtyje. Todėl vis griežčiau ir griežčiau buvo žiūrima į Lietuvos kultūrinį bei politinį gyvenimą, kol galiausiai 1864 m. Lietuvą sudrebino ir lietuviškos spaudos draudimas. Tuo metu vyravo labai sparti rusifikacija, kuri kėsinosi į tradicijų ir kalbos nykimą. Įvairūs leidiniai galėjo būti leidžiami tik kirilica, t.y. rusiškais rašmenimis, taip pat tuomet buvo uždrausta įvežti į Lietuvą leidinius lotyniškomis raidėmis, uždraustas jau spaustuvėse ir knygynuose esamų leidinių lotyniškais rašmenimis platinimas. Taip pat buvo uždarytos visos nevalstybinės mokyklos ir netgi buvo uždrausta dėstyti lietuvių kalba. Tačiau tik aktyvus šviesuolių darbas ir tradicijų bei kalbos saugojimas padėjo išlikti tautai. Tad šiame kalbėjime plačiau pakalbėsiu apie tai, kaip tradicijų ir kalbos saugojimas padėjo išlikti lietuvių tautai minėtuoju XIX a. pab. – XX a. pradž. sunkiu Lietuvai laikmečiu.
1 pastraipos teminis sakinys – Tradicijų ir kalbos saugojimas padėjo išlikti lietuvių tauta, nes pažadino lietuvių tautinę savimonę.
1. Tuometiniai įvykiai ir veikianti, bet jau kiek prislopusi žmonių tautinė savimonė.
2. Vinco Kudirkos gyvenimas ir kūryba saugant tradicijas ir kalbą bei išsaugant lietuvių tautą, žadinant jos sąmoningumą.
3. Eilėraščiai: „Tautiška giesmė“, „Labora!“, „Varpas“.
4. Maironis skleidė panašias tautinės savimonės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 505 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (505 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos planas
  • 3 psl., (505 ž.)
  • Word failas 52 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį planą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Teigiama, kad plintant globalizacijai tokių mažų tautinių kalbų, kaip lietuvių kalba, struktūra ir kokybė neišvengiamai pasikeis – svarbu, kad kalbos pavadinimas išliktų ir kad turėtume su kuo tapatintis (kalbininkas G.

Teigiama, kad plintant globalizacijai tokių mažų tautinių kalbų, kaip lietuvių kalba, struktūra ir kokybė neišvengiamai pasikeis – svarbu, kad kalbos pavadinimas išliktų ir kad turėtume su kuo tapatintis (kalbininkas G. Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

„Kompiuterio išradimas – tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles“, – teigia kalbininkas Antanas Smetona. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį?

„Kompiuterio išradimas – tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles“, – teigia kalbininkas Antanas Smetona. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kompiuterio išradimas - tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį?

Kompiuterio išradimas - tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

6 klasės lietuvių kalbos ir literatūros ilgalaikis planas

6 klasės lietuvių kalbos ir literatūros ilgalaikis planas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių kalbos ir literatūros ilgalaikis planas 6 klasei

Lietuvių kalbos ir literatūros ilgalaikis planas 6 klasei Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių kalbos pamokos planas "Jaunystės poezija. S. Nėries rinkinys Anksti rytą"

Lietuvių kalbos pamokos planas "Jaunystės poezija. S. Nėries rinkinys Anksti rytą" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

5 klasės lietuvių kalbos ir literatūros ilgalaikis planas

5 klasės lietuvių kalbos ir literatūros ilgalaikis planas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių kalbos ir literatūros pamokų ilgalaikis planas

Lietuvių kalbos ir literatūros pamokų ilgalaikis planas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

12 klasės lietuvių kalbos ir litaratūros ilgalaikis planas

12 klasės lietuvių kalbos ir litaratūros ilgalaikis planas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

10 klasės lietuvių kalbos ir literatūros ilgalaikis planas

10 klasės lietuvių kalbos ir literatūros ilgalaikis planas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

11 klasės lietuvių kalbos ir literatūros išplėstinio kurso ilgalaikis planas

11 klasės lietuvių kalbos ir literatūros išplėstinio kurso ilgalaikis planas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt