Įvadas
Filosofija yra įdomus ir labai kūrybingas mokslas. Jis paremtas įvairiausių pažiūrų sistema apie mus supantį pasaulį, jo visumą ir pažinimą. Negalime užmiršti, kad pagrindinis veikėjas šiame pasaulyje yra žmogus, be kurio nebūtų nei filosofijos mokslo, nei to pačio pasaulio.
"Tapk tuo, kas esi"(l). Labai paprasta, o kartu ir sunkiai apsakoma frazė, kurios prasmė yra žymiai gilesnė, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tam, kad tapti pačiu savimi, pirmiausiai reikia susivokti savyje ir išsiaiškinti bei atsakyti į kitą klausimą- o kas aš esu iš tikrųjų? Kur prasideda tai, ką galima vadinti "aš", o kur yra ribos, nubrėžiančios jau mano, kaip pasaulio dalelytės, užprogramuotus veiksmus. Kiekvienas žmogus iš karto netampa vienokiu ar kitokiu "pasaulio šablonu". Tai ilgas ir permainingas kelias bendravimo su aplink esančiu pasauliu. Didele dalimi būtent pasaulis ir suformuoja tą tikrąjį, savąjį "aš". Aplinka suteikia galimybę kiekvienam žmogui pasinerti į "pažinimo šaltinį" (2), pirmiausiai juslėmis - regėjimu, lytėjimu, klausa ir kt. Žmogus mato, kaip pateka ir leidžiasi saulė, kaip keičiasi metų laikai, stebi jį supančius daiktus, gyvūnus ir augalus, išmoksta skirti jų savybes. Nereikia stebėtis, kad mažas vaikas tiesia savo pirštukus link degančios žvakės - jis juk dar nepažino, kad liepsna gali sukelti skausmą, tačiau po pirmojo įspūdžio ši informacija tarsi "įsirašys" į vaiko atmintį ir lyg tai stebuklinga lazdelė pakeis jo elgesį. Turėdamas klausą, žmogus pažįsta garsus, gali bendrauti tarpusavyje, klausyti gamtos reiškinių. Uoslė ir skonis leidžia pažinti būtiną žmogaus egzistencijai maisto kokybę, užuosti malonius ar bjaurius kvapus.
Pažinta informacija kaupiasi kiekvieno žmogaus smegenyse, o kitaip galima pavadinti, kad žmogus įgauna patirties. Būtent nuo patirties ir skiriasi kiekvieno žmogaus elgsena, ir kiekvienas "aš" niekada iki galo nesusiformuoja. Kiekvienas naujas panirimas į pažinimo šaltinį, atskleidžia naujas žmogaus elgesio savybes.
Pažinimo filosofija paprastai išskiriama šalia būties filosofijos. Pažinimo filosofiją galima negrinėti dviem kryptimis - logika ir gnoseologija. Gnoseologija - tai pažinimo materialinio teisingumo disciplina, kurios...
Šį darbą sudaro 2473 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!