Darbo aktualumas : Ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumas - svarbi visuomenės problema sparčiai kintančiame pasaulyje. Vienu svarbiausiu ikimokyklinio ugdymo ir ugdymosi uždavinių tampa laisvas vaikų kūrybiškumo puoselėjimas. Straipsnyje analizuojama ikimokyklinio ugdymo pedagogų veikla, lavinant laisvą vaikų kūrybiškumą. Pateikiama kūrybiškumo samprata, aptariami kūrybiškumą skatinantys veiksniai. Pateikiami pavyzdžiai, atskleidžiantys ikimokykinio ugdymo pedagogų požiūrį į kūrybiškumą. Gauti rezultatai parodė, kad ikimokyklinio ugdymo pedagogas atlieka svarbų vaidmenį vaikų kūrybiškumo ugdyme, nes tiesiogiai kuria ugdymo procesą, parenka ir planuoja ugdymo turinį, derina ugdymo metodus bei priemones.
Darbo tikslas: išanalizuoti ikimokyklinio ugdymo pedagogo veiklą, lavinant laisvą vaikų kūrybiškumą.
Darbo uždaviniai: 1.Išsiaiškinti vaikų kūrybiškumą skatinančius veiksnius. 2.Nustatyti ikimokyklinio ugdymo pedagogų metodus ir priemones, padedančius lavinti laisvą vaikų kūrybiškumą.
Darbo metodai: mokslinės literatūros šaltinių analizė.
Darbo objektas: pedagogo veikla, lavinant laisvą vaikų kūrybiškumą.
Pedagogas, dirbantis pagal ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymo programą, turi nuolat stebėti vaikus, kreipti jų ugdymą(si) reikiama linkme ir vertinti jų pažangą. Šio ciklo metu jis nuolat bendrauja su vaikais ir sprendžia, kada ir kaip tenkinti individualius ir grupinius jų poreikius.Siekiant, kad vaikai patys tyrinėtų ir suvoktų pasaulį,vaiko inicijuotas pažinmas yra veiksmingas. Jo metu vaikai patys pasirenka veiklą. Žaisdami vieni, su vienu ar daugiau arba galbūt mažoje grupelėje,jie laisvai ir įvairiais būdais naudoja priemones. Vaiko inicijuotas pažinimas atsiranda, kai pedagogas niuolat galvoja apie vaikų raidą ir turimą patirtį, apgalvotai įrengia įdomią ir turtingą aplinką,kuri suteikia vaikams galimybę pasirinkti veiklą.
Siekiаnt ugdyti kūrybišką аsmenybę, reikiа sukurti ne tik vаiko kūrybiškumą plėtojаnčią аplinką, bet ir pаrinkti lаvinаnčiаs veiklаs. Pedаgogаs turi sukurti tinkаmаs sąlygаs ugdyti vаikų meninius gebėjimus, tаip leisdаmаs vаikаms lаisvаi ir sаvаrаnkiškаi kurti. Kūrybiškumo ugdymą skаtinа gаlimybės piešti piešinius, pаsаkoti istorijаs, įsitrаukti į vаidybinius žаidimus. Tаd vаikų kūrybiškumo ugdymаs turi būti pаrenkаmаs аtsižvelgiаnt į vаikų аmžių, poreikius ir gebėjimus. Ikimokykliniаme аmžiuje kūrybiškаi ugdаnt vаikus yrа svаrbu išsаugoti nаtūrаlų vаiko smаlsumą, skаtinti jų kūrybinę sаvirаišką ir sudаryti sąlygаs vаikаms pаtirti nаudojimosi sаvo vаizduote bei...
Šį darbą sudaro 1303 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!