Namų darbai

Idealus mokytojas

10   (1 atsiliepimai)
Idealus mokytojas 1 puslapis
Idealus mokytojas 2 puslapis
Idealus mokytojas 3 puslapis
Idealus mokytojas 4 puslapis
Idealus mokytojas 5 puslapis
Idealus mokytojas 6 puslapis
Idealus mokytojas 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Besikeičianti visuomenė šiuolaikiniam žmogui, siekiančiam įgyti naujų kompetencijų ir kaupti atitinkamus įgūdžius, kelia tam tikrus reikalavimus. XX a. pabaigoje suabejota, ar mokymo esmė yra žinios. Anot daugelio edukologų, tarp jų V.Š. Rajecko, B.Š. Bitino, kuo daugiau informacijos, tuo greičiau sensta žinios. Be to, dalies jų gyvenime visai neprireikia arba apskritai jos greitai užmirštamos. Dėl šios priežasties visuomenei iškilo būtinybė turėti ne tik išsilavinusius, bet ir kūrybiškus žmones, kurie gebėtų diskutuoti ir abejoti, kritiškai ir laisvai mąstyti, mokėtų prisitaikyti prie nuolat besikeičiančio pasaulio, darytų įtaką naujoms idėjoms ir darbams. Išugdyti tokius žmones yra be galo sudėtinga užduotis.
Šio darbo tikslas yra aptarti mokytojo idealą. Tuo tikslu, įvardinsime būtiniausias gero pedagogo asmenybės savybes ir tinkamo klasės klimato kūrimo principus.
Pedagogas – [gr. paidagogos – vergas, lydintis šeimininko vaikus į mokyklą; auklėtojas]: 1. įvairių mokyklų ir priešmokyklinių įstaigų auklėtojas, mokytojas, dėstytojas; 2. pedagogikos specialistas.
Apie mokytojo profesijos kilnumą, garbingumą, nelygstamumą daug rašyta įvairių krypčių žurnaluose, pedagoginėje spaudoje, knygose, žodynuose. Vienareikšmiškai įvardyti mokytojo sąvoką būtų labai sunku, nes kiekvienas autorius šioje sąvokoje įžvelgia skirtingą esmę, skirtingas prasmes.
Tiek reguliuojant klasės psichosocialinį klimatą, tiek planuojant ir realizuojant pamokos procedūras, tiek ir organizuojant patį mokymo procesą, mokytojas visuomet yra lyderis. Jis nuolat daro įtaką mokiniams savo asmenybe, nuo kurios neatsiejama kompetencija, charakterio bruožai, bendravimo stilius. Mokiniai paprastai maištauja prieš autoritarinį bendravimo stilių ir pasinaudoja kiekviena palankia proga išreikšti tai priešišku elgesiu. Jiems priimtinesnis kolegialus bendravimas ir, ko gero, greitai nusibostų liberalus mokytojas, nes reglamentuota veikla duoda geresnių rezultatų. Nors kiekvienai asmenybei daugiau ar mažiau būdingas vienas kuris nors bendravimo stilius, tačiau mokytojas visuomet klasėje turėtų išlikti autoritetas, o pagal situaciją turėtų priderinti bendravimo stilių: kartais pabūti autoritetas (pvz.: kritiškais nepageidautino elgesio atvejais), kartais – liberalas (pvz.: kai situacija nereikalauja ypatingos kontrolės) ir dažniausiai – demokratas, nes gana retai nebūna sąlygų, leidžiančių daug ką aptarti ir priiminėti sprendimus kartu su mokiniais.
1....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1305 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1305 ž.)
Darbo duomenys
  • Pedagogikos namų darbas
  • 7 psl., (1305 ž.)
  • Word failas 82 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Mokytojas ir verslumas

Mokytojas ir verslumas Pedagogika
Peržiūrėti darbą

Ar geras mokytojas filme "Mirusių poetų draugija"

Ar geras mokytojas filme "Mirusių poetų draugija" Pedagogika
Peržiūrėti darbą

Mokytojas savo ir mokinių akimis

Mokytojas savo ir mokinių akimis Pedagogika
Peržiūrėti darbą

Istorijos mokytojas tarybinėje publicistikoje

Istorijos mokytojas tarybinėje publicistikoje Pedagogika
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą