Referatai

Mokytojas ir mokytojo vaidmuo

10   (1 atsiliepimai)
Mokytojas ir mokytojo vaidmuo 1 puslapis
Mokytojas ir mokytojo vaidmuo 2 puslapis
Mokytojas ir mokytojo vaidmuo 3 puslapis
Mokytojas ir mokytojo vaidmuo 4 puslapis
Mokytojas ir mokytojo vaidmuo 5 puslapis
Mokytojas ir mokytojo vaidmuo 6 puslapis
Mokytojas ir mokytojo vaidmuo 7 puslapis
Mokytojas ir mokytojo vaidmuo 8 puslapis
Mokytojas ir mokytojo vaidmuo 9 puslapis
Mokytojas ir mokytojo vaidmuo 10 puslapis
Mokytojas ir mokytojo vaidmuo 11 puslapis
Mokytojas ir mokytojo vaidmuo 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Svarbiausi ugdytojai yra tėvai ir profesionalūs pedagogai. Šiaip mes visi esame ugdytojai, mes visi – ugdytiniai. Tuo pačiu metu mus keičia aplinka, o mes aplinką. Iš jos dar išskirtini kompetentingi, bet specialiai neparengti ugdymo veikėjai: globėjai, lektoriai, žurnalistai, bibliotekininkai.
Seniausias institucinio ugdymo veikėjas – mokytojas. Jau antikinėje Graikijoje išsiskyrė didaskalai – pirmiausia privačių, o paskui valstybinių mokyklų mokytojai. Iki šių dienų jie vienodai vykdo auklėjamąsias ir lavinamąsias funkcijas. Šių dienų mokytojai – bendrojo lavinimo mokyklos ugdymo veikėjai. Jie dėsto bendrojo lavinimo dalykus ir tuo pačiu būna auklėtojais.
Modernioji pedocentrinė pedagogika pervertina vaiko vaidmenį ugdymo vyksme, tarsi jis pats išsiauklėtų, piktinasi kito žmogaus įtaka asmenybės raidai, menkina ugdytojo reikšmę, kai kurie teigia, kad apskritai nereikalingi pedagogai specialistai. Jie pasisako už tai, kad reikia panaikinti mokyklas, nes televizija, kompiuteriai šiuo metu galintys visko išmokyti ir visus išauklėti. Manoma, kad ateityje televizija ir kompiuteriai pakeis mokyklas ir auklėtojus. Iš tikrųjų yra kitaip: jokios techninės priemonės nepakeis žmonių ugdomosios veiklos. Žmogų išugdo tik žmogus. Reikia ir ugdytojų specialistų, nes tėvai nepajėgūs savo vaikų parengti šiuolaikiniam sudėtingam darbui. Todėl būtini specialūs ugdymo veikėjai, kurie padėtų tėvams ir bendruomenei. Be to, ugdytojo vaidmuo yra toks didelis, kad be jo negalima įsivaizduoti brandžios asmenybės tapsmo.
Ugdytojams paprastai keliama daug įvairių reikalavimų. Nevisada aišku, kuo jie grindžiami. Dažniausiai pasitenkinama surašymu tokių asmenybės bruožų, kurie tradiciškai labai pageidaujami, kad jais pasižymėtų ugdytojas. Yra pateikiami reikalavimai ugdymo veikėjams grindžiami pedagoginiu pašaukimu. Tiesa, ir jame priskaičiuojama daug įvairių bruožų. Iš jų atrinkti keli, be kurių negali būti pašaukimo. Pedagoginis pašaukimas – motyvacinių, potencialinių ir charakterologinių asmenybės bruožų derinys, įgalinantis rinktis ugdymo darbą, jausti pasitenkinimą savo darbo rezultatais ir gyvenimo prasme. Todėl pedagoginį darbą dirbti be pašaukimo yra neetiška savo ir kitų atžvilgiu.
Pats mokytojo vardas dar neužtikrina autoriteto. Jį reikia įgyti, bendraujant su kolegomis ir mokiniais. Pirmoji autoriteto įgijimo sąlyga – moralinė atsakomybė už patikėtą...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2534 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • I. ĮVADAS 3
 • II. KĄ REIŠKIA PATS ŽODIS MOKYTOJAS? 5
 • III. MOKYTOJAS – MOKINIŲ RENGIMO GYVENIMUI, JŲ INTEGRAVIMO Į VISUOMENĘ SUBJEKTAS 6
 • IV. UGDYTOJAI 9
 • V. UGDYTOJŲ IR UGDYTINIŲ BENDRAVIMAS 10
 • VI. MOKYTOJO VAIDMUO 11
 • VII. LITERARŪROS SĄRAŠAS 13

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2534 ž.)
Darbo duomenys
 • Pedagogikos referatas
 • 12 psl., (2534 ž.)
 • Word failas 77 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt