Koks yra mokytojas? Kas jis: draugas, priešas, užtarėjas, visažinis, dalyko dėsytojas... Diskusijos apie mokytojus, jų asmenybės, profesijos savybes netyla visais laikais. Nuomonės apie šios profesijos atstovus taipogi labai skirtingos ir dažniausiai yra motyvuojamos turima patirtimi apie mokiusius ar tebemokančius mokytojus. Iš tiesų mokytojas kitų nuomonę apie save sukuria pats. Kaip teigia V. Lepeškienė, mokytojas pats yra savo darbo įrankis, kadangi savo darbe jis remiasi tik savo paties žinojimu, jausmais, išmintimi bei įgūdžiais, patyrimu ir vertybėmis. Dėl šios priežasties mokytojo profesija yra labai išskirtinė.
Apie mokytoją dažniausiai yra pasakoma tik tiek: jis geras ar blogas. O koks iš tikrųjų yra geras mokytojas? Kokios savybės skiria gerą ir blogą mokytoją? Daugelyje literatūros šaltinių geru mokytoju yra laikomas tas, kuris turi puikius asmenybės bruožus, geba bendrauti su mokiniais, aiškiai dėsto dalykus. Gerą mokytoją apibūdinančių savybių yra labai daug, nes kiekvienam gerumas turi vis kitokią reikšmę. Vokiečių pedagogas A. Dystervegas gerą ir blogą mokytoją palygina taip: „Blogas mokytojas pateikia tiesą, geras moko ją rasti“.
Mokytojo profesijoje yra labai svarbūs jo asmenybės bruožai, kadangi vyksta nuolatinis mokytojo ir mokinių bendravimas. Mano manymu, vienos svarbiausių gero mokytojo ypatybių yra tikrumas ir natūralumas, šios savybės yra labai svarbios mokytojo ir mokinių bendravimui ir bendradarbiavimui. Kaip pavyzdį galėčiau pateikti mokytojo iš filmo „Mirusių poetų draugija“ ir jo mokinių tarpusavio santykius. Šiame filme pagrindinius vaidmenis atlieka literatūros mokytojas ir jo mokiniai. Moktyojas jau per pirmą susitikimą su mokiniais elgiasi labai natūraliai, įeina į klasę švilpaudamas, kviesdamas mokinius pavardėmis, šiek tiek ironiškai pasako su kuo jam mokinio pavardė asocijuojas, tokiu savo elgesiu jis parodo savo tikrumą, nesielgia santūriai, oficialiai, kaip daugelis mokytojų. Mokiniams toks mokytojo laisvumas atrodo labai keistas, kadangi daugelis mokytojų stengiasi neparodyti tokių savo asmeninių savybių, kurios nedera mokytojui, tačiau pamažu mokiniams pradeda patikti toks mokytojo laisvumas ir paprastumas.
Filme „Mirusių poetų draugija“ mokytojo profesoriaus Keating‘o vaidmuo kelia daug diskutuotinų klausimų,...
Šį darbą sudaro 875 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!