Referatai

Grupių rūšys

9.4   (2 atsiliepimai)
Grupių rūšys 1 puslapis
Grupių rūšys 2 puslapis
Grupių rūšys 3 puslapis
Grupių rūšys 4 puslapis
Grupių rūšys 5 puslapis
Grupių rūšys 6 puslapis
Grupių rūšys 7 puslapis
Grupių rūšys 8 puslapis
Grupių rūšys 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Asmenybė formuojasi, veikia ir save realizuoja visuomenėje. Asmenybę su visuomene, kaip plačiausia žmonių bendrija, sieja tarpinės grandys ­­­– grupė, kolektyvas. Per šias grandis (šeimą, mokyklos klasę, grupę draugų, darbo brigadą ir kt.) visuomenė formuoja asmenybę, o asmenybė veikia visuomenę.
GRUPĖS IR KOLEKTYVO SAMPRATA. GRUPĖ IR JOS RŪŠYS
Terminą „grupė“ socialinė psichologija vartoja pažymėti kokiai nors nedidelei bendrijai. Bendrijos arba grupės, pirmiausia skirstomos į sąlygiškai sudarytas ir realiai egzistuojančias, t.y. į sąlygines ir realias.
Sąlyginė grupė yra praktiniais, demografiniais ar kitais tikslais išskirtų pagal vieną ar kelis bendrus bruožus žmonių visuma. Pavyzdžiui, gali būti išskirta grupė žmonių pagal tam tikrą išsilavinimą, arba grupė studentų, reikalingų apgyvendinti bendrabutyje ir pan.
Reali grupė yra realiai egzistuojanti bendrija, kurią jungia tam tikri bendri požymiai ar bendri veiklos ypatumai. Realios grupės skirstomos į laboratorines ir natūralias, kurios savo ruožtu skirstomos į dideles ir mažas. Didelių grupių pavyzdys yra pastovios bendrijos – socialinės klasės, etninės grupės, profesinės, amžiaus grupės. Didelės grupės gali būti ir trumpalaikės, stichiškai susidariusios (pvz., futbolo rungtynių žiūrovai, dainų šventės dalyviai ir pan.).
Mažos grupės – tai žmonių bendrijos, kuriuos sieja bendros veiklos ir tiesioginio bendravimo vienas ar keli požymiai. Šios grupės nariai realiai bendrauja toje pačioje erdvėje ir laike. Mokyklos klasė, studentų grupė, chemikų, fizikų, lituanistų būrelis mokykloje, medžiotojų būrelis įstaigoje, šeima – realiai egzistuojančios grupės, kurių nariai tiesiogiai bendrauja.
Grupių skirstymas į dideles ir mažas kartais labai sąlygiškas, nes grupė – dinamiškas reiškinys. Pagal formavimosi ypatumus, tikslus ir asmeninių santykių struktūrą grupės skirstomos į oficialias ir neoficialias.
Oficialios grupės yra formaliai sudaromos tam tikram tikslui siekti. Tai mokinių klasė, pionierių būrys, studentų akademinė grupė, statybininkų brigada ir pan. Grupės nariai atlieka jiems skirtus vaidmenis. Jų elgesį, teises, pareigas ir tarpusavio santykius reglamentuoja vidaus tvarkos taisyklės, instrukcijos ir kt. Oficialių grupių narius vienija veiklos turinys, taigi tarp jų egzistuoja dalykiški santykiai. Tai teisės ir pareigų, vadovavimo ir pavaldumo, reiklumo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2682 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2682 ž.)
Darbo duomenys
  • Socialinės psichologijos referatas
  • 9 psl., (2682 ž.)
  • Word failas 89 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Grupių psichologija

Grupių psichologija Socialinė psichologija Peržiūrėti darbą

Neverbalinio bendravimo rūšys

Neverbalinio bendravimo rūšys Socialinė psichologija Peržiūrėti darbą

Žmonių grupių socialinės ypatybės

Žmonių grupių socialinės ypatybės Socialinė psichologija Peržiūrėti darbą

Agresija ir jos rūšys

Agresija ir jos rūšys Socialinė psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt