Filosofija paprastai suprantama kaip labiausiai komplikuotas ir abstrakčiausias dalykas, nutolęs nuo kasdienio gyvenimo problemų. Daugelis žmonių mano, kad filosofija yra kažkas tokio, ko negali eilinis žmogus suvokti. Tačiau ta nuomonė neatitinka tikrovės, nes kiekvienas žmogus, suvokia tai ar ne, turi tam tikras filosofines pažiūras.
Žodis „filosofija“ yra atsiradęs iš graikų kalbos žodžių ir reiškia meile išminčiai. Kai kurie istoriniai šaltiniai teigia, kad žodį „filosofas“ pirmą kartą pavartojo graikų matematikas ir mąstytojas Pitagoras. Šiuo žodžiu jis pavadino žmones, siekiančius išminties ir teisingo gyvenimo būdo.
Apie žmogų, kuris daug žino, nesakoma, kad jis išminčius. Jis gali turėti daug teorinių žinių įvairiose srityse, bet išminčiumi jo niekas nelaikys. Tuo labiau, jei toks žmogus yra nesugyvenamo, nepastovaus būdo, piktas. Išminčiumi nebus ir „auksinių rankų“ meistras. Tai bus darbštus meistras, sumanus specialistas. Išmintingais žmonėmis nuo senų laikų vadino tuos, kurie mokėjo išgydyti dvasinę negalią, kurie mokėjo padėti rasti žmogui gyvenimo prasmę, nurodyti tikslus ir jų pasiekimo kelius.
Viena iš filosofijos tipų yra filosofinė antropologija. Tai yra filosofinė koncepcija, pateikianti vientisą žmogaus sampratą. Pirmiausia ji aiškina žmogaus prigimties esmę, stengiasi apibrėžti jos vietą gyvenime, bei visuomeniniame kultūriniame pasaulyje. Filosofinė antropologija paliečia gyvenimo tikslo ir prasmės, laimės, kančios, mirties ir individo santykio su bendruomene klausimus.
Šio darbo tikslas – apžvelgti filosofijos sampratos, bei antropologijos ir pedagogikos santykio teorinę medžiagą, bei šios teorijos pagrindu taikant problemų sprendimu pagrystą mokymosi metodą išanalizuoti šiuo metu aktualią su ugdymu susijusią problemą.
Jaunimo nusikalstamumo didėjimas – šių dienų problema, nereikalaujanti didelių komentarų pagrysti jos aktualumą. Būtent ją aš pasirinkau šio darbo praktiniai analizei. Apie tai kalbama, rašoma, kuriamos prevencijos programos. Bet ar pakankamai? Kas lemia jauno žmogaus pasirinkimą eiti nusikaltimo keliu? Ir kur tas kelias veda?
1. FILOSOFIJOS SAMPRATA IR TIPAI
Senovės graikams filosofija (gr. "philia" - meilė; "sophia" - išmintis) reiškė meilę išminčiai, kurią jie suprato kaip tam tikrą mąstantį atvirumą pasauliui, būdingą tik žmogui. Šis mąstantis atvirumas...
Šį darbą sudaro 2548 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!