Emocijos – tai fizeologinės reakcijos. Jų funkcijos padėti organizmui prisitaikyti prie aplinkos sąlygų: skelbti aliarmą kilus pavojui, pasiruošti atlikti veiksmą, sustiprinti tapatumo jausmą, motyvaciją. Emocijos padeda išsaugoti gyvybę. Emocijos yra vidinė gyvastis. Žalinga gniaužti savo emocijas, nes tai daro neigiamą įtaką darbui, skatina smurtą. Trumpai apžvelkime mūsų planetos būklę. Laikas iš naujo peržiūrėti savo pažiūras ir įsitikinimus. Emocijos tampa naikinančios tada, kai negali būti išgyventos, išreikštos, išgirstos. Jos gadina mūsų santykius,primindamos senas žaizdas, atgaivindamos praeities šmėklas, įsibraudamos į dabartį. Emocijos – blogas patarėjas, nes iškreipia realybę ir žlugdo mūsų kompetenciją. Taigi mes laimėsime, jei valdysime jas patys, o ne leisime joms mus valdyti.
Emocijos, kaip fizeologinė reakcija, vienodos visame pasaulyje. Visi žmonės jaučia pyktį, kai juos kas apvilia, įžeidžia, kai jie patiria neteisybę – t.y. tuo taveju, kai neužgniaužia savo emocijų. Visi žmonės patiria baimę pavojaus akivaizdoje, išgyvena sielvartą netekę artimo žmogaus. Jausmams įtakos turi kultūra. Emocinė raiška yra visuomeninis reiškinys, o jausmai yra universalūs. Kai mūsų emocijos apibūdinamos kaip nenormalios ir bevertės („Tu juokingas, nėra ko bijoti. Neverk , ne mažas esi“), kai ryšys tarp išorinio ir vidinio išgyvenimo suardomas, mums tampa sunku suptrasti savo pačių arba kitų reakciją į išorinį įvykį. Mes manome, kad emocinį susijaudinimą išgyvename kitaip nei kiti. Be to, kitus matome kitokius negu esame patys, todėl nebegalime jų suprasti, štai kadėl įsiskverbia kitų žmonių baimė.
Ar yra bazinės emocijos? Ne visi autoriai sutaria šiuo požiūriu. Kiekvienas pateikia vis kitokį emocijų sąrašą. Prancūzų psichoterapeutė Isabele Filliozat pateikia šešias pagrindines emocijas: tai – baimė, pyktis, liūdesys, džiaugsmas, meilė, pasišlykštėjimas. Dauguma neurofizeologų į šį sąrašą įtraukia netikėtą iškastį. Dauguma žmonių atsisako meilei suteikti emocijos statusą. Kiekviena emocija organizme atlieka svarbią funkciją ir reiškiasi tam tikra kūno įtampa bei iškrova.
Žmogus išgyvena platų emocinių būsenų spektrą. Tos būsenos skiriasi intensyvumu, ženklu (teigiamu ar neigiamu) ir objektu, į kurį yra nukreiptos. Panagrinėkime dažniau...
Šį darbą sudaro 2774 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!