Namų darbai

Temperamento tyrimas

10   (1 atsiliepimai)
Temperamento tyrimas 1 puslapis
Temperamento tyrimas 2 puslapis
Temperamento tyrimas 3 puslapis
Temperamento tyrimas 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Daugiau kaip prieš 2000 metų Graikijos gydytojas Hipokratas išskyrė keturis pagrindinius žmonių tipus, lemiančius jų elgesį ir santykius su kitais žmonėmis: cholerikas, sangvinikas, flegmatikas ir melancholikas. Šis skirstymas yra išlikęs iki šių dienų. Dabar manoma, kad temperamento tipą lemia įgimtos centrinės nervų sistemos savybės. Būtent jos ir apsprendžia, kokio temperamento yra konkretus žmogus. Temperamentas yra įgimtas ir jo tipas nekinta per visą žmogaus gyvenimą. Jis ryškiausiai atsiskleidžia ankstyvoje vaikystėje, kai jo dar neužgožia aplinkos poveikis, taip pat stresinėse situacijose, kuriose elgsena mažiausiai susijusi su patyrimu, ir naujoje aplinkoje, palankioje žmogaus individualumo pasireiškimui.
Anglų psichologas H.Aizenkas šiek tiek praplėtė temperamento sąvoką, įgimtomis savybėmis laikydamas žmogaus polinkį į ekstraversiją ir intraversiją (orientacija į aplinką arba į save), emocinį stabilumą ir neurotizmą. Ekstravertai – tai aktyvūs žmonės, lengvai užmezgantys kontaktus su kitais. Buvimas vienumoje juos slegia. Toks žmogus gali būti ir impulsyvus, dirglus, įžeidus, bet greičiausiai bus draugiškas, turintis humoro jausmą, lengvai pakeliantis bet kokią aplinkinių nuotaiką ir mėgstantis vadovauti. Intravertai – ramūs, taikūs, atsargūs. Prieš priimdami sprendimą, jie mėgsta “devynis kartus pamatuoti”, o nusprendę veiks nesidairydami. Intravertiškas žmogus gali būti labai uždaras ir linkęs šalintis kitų. Būdamas jautrus ir linkęs į pesimizmą, jis mieliau bendraus tik su panašiais į save, nelaimingais ir nuskriaustais.
Šio tyrimo tikslas – nustatyti savo temperamento tipą (sangvinikas, cholerikas, melancholikas, flegmatikas) ir jam būdingas savybes. Tyrimą vykdėme visa grupė kartu bendravimo psichologijos paskaitos metu. Naudojome du tyrimo metodus: H.Aizenko temperamento testą ir Belovo temperamento testą. H.Aizenko temperamento testą sudarė 57 klausimai, į kurių kiekvieną reikėjo atsakyti teigiamai arba neigiamai. Už sutapusius atsakymus buvo skiriamas vienas balas. Rezultatus sudaro trys skalės: 1) Melo skalė (ji parodo kaip teisingai atsakinėta į klausimus); 2) Ekstraversijos-intraversijos skalė; 3) Neurotizmo-emocinio stabilumo skalė. Belovo temperamento testas sudarytas iš keturių skalių, kurių kiekviena atitinka temperamento tipą (choleriką, sangviniką, flegmatiką, melancholiką). Dėstytojai vardinant temperamento savybes, labiausiai tinkančias reikėjo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1159 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1159 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos namų darbas
  • 4 psl., (1159 ž.)
  • Word failas 45 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt