Tyrimai

Temperamentas ir temperamento tyrimas

10   (1 atsiliepimai)
Temperamentas ir temperamento tyrimas 1 puslapis
Temperamentas ir temperamento tyrimas 2 puslapis
Temperamentas ir temperamento tyrimas 3 puslapis
Temperamentas ir temperamento tyrimas 4 puslapis
Temperamentas ir temperamento tyrimas 5 puslapis
Temperamentas ir temperamento tyrimas 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Temperamentu vadinama įgimtų centrinės nervų sistemos savybių išraiška. Centrinę nervų sistemą, sudarytą iš galvos ir stuburo smegenų , turi ir žmonės, ir gyvūnai („Psichologija studentui“, 2004, p. 122).
Senovės Graikijos gydytojas Hipokratas dar V amžiuje prieš Kristų sukūrė teoriją, kuri davė pradžią mokslui apie temperamentus.Hipokrato nuomone, žmogaus temperamento skirtumus nulemia pagrindinių jo organizmo syvų (skysčių) proporcija, kurią graikišku vardu vadino krasis. Iš tų laikų liko ir šiuolaikiniai temperamento pavadinimai: choleriškas (gr. chole – tulžis), kurio organizme vyraujanti tulžis, sangvinikas (lot. sanguis – kraujas), jei organizme vyrauja kraujas, flegmatikas (gr. flegma – gleivės), kuris daugiau turįs gleivių, ir melancholikas (gr. melas chole – juodoji tulžis), jei syvų proporcijoje daugiau juodosios tulžies (A. Jacikevičius, 1994, p. 123).
Kadangi iš visų psichologinių reiškinių išoriškai ryškiausiai yra pastebimi emocijų pasireiškimai, tai ir vienokios ar kitokios temperamento savybės labiausiai atsispindi asmenybės jausminiame gyvenime. Temperamento savybės didesne dalimi negu kitos savybės priklauso nuo įgimtų kūno anatominių ir fiziologinių ypatybių ir dėl to yra pačios pastoviausios (A. Jacikevičius, 1994, p. 124).
Ekstravertas gyvai reaguoja į aplinką, sugeba greitai užmegzti ryšius su kitais žmonėmis, lengvai, nepasiduodamas jokioms abejonėms leidžiasi į naujas situacijas (Maria Fürst, 1999, p. 111).
Intravertas – dvejojantis, savyje užsisklendęs žmogus, viską imantis į širdį nejaukiai besijaučiantis aplinkoje, nuolat pasiruošęs gintis ir mėgstantis slėptis po nepatiklaus stebėtojo kauke (Maria Fürst, 1999, p. 111).
Temperamento žmoguje praktiškai neįmanoma pakeisti ir net nereikia stengtis to daryti, nes būdami įvairesnių temperamentų geriau adaptuosimės vieni prie kitų, prie gamtinės aplinkos ir visuomenės.
Darbo tikslas: nustatyti savo temperamento tipą ir jam būdingas savybes.
Metodika: Aizenko temperamento testas.
Atlikus Aizenko temperamento testą, kurį sudaro 57 teiginiai ir į kurios reikia atsakyti „Taip“ arba „Ne“ 1 pav. matome gautą rezultatą. Pagal šį testą aš esu sangvinikas, nors negaliu teigti tvirtai, nes taškas paveikslėlyje nėra nutolęs labai nuo ašių susikirtimo taško, todėl plačiau paanalizuosiu būtent šį temperamento tipą.
1 pav. Ekstraversijos, intraversijos ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1067 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1067 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos tyrimas
  • 6 psl., (1067 ž.)
  • Word failas 51 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį tyrimą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt