Referatai

Skirtingos emocinės būsenos

9.4   (2 atsiliepimai)
Skirtingos emocinės būsenos 1 puslapis
Skirtingos emocinės būsenos 2 puslapis
Skirtingos emocinės būsenos 3 puslapis
Skirtingos emocinės būsenos 4 puslapis
Skirtingos emocinės būsenos 5 puslapis
Skirtingos emocinės būsenos 6 puslapis
Skirtingos emocinės būsenos 7 puslapis
Skirtingos emocinės būsenos 8 puslapis
Skirtingos emocinės būsenos 9 puslapis
Skirtingos emocinės būsenos 10 puslapis
Skirtingos emocinės būsenos 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmogus išgyvena platų emocinių būsenų spektrą. Tos būsenos skiriasi intensyvumu, ženklu (teigiamu ir neigiamu) ir objektu, į kurį yra nukreiptos. Dažniausiai pasitaikančios būsenos yra šios: afektas, aistra, baimė, depresija, empatija, frustracija, nuotaika, stresas, užuojauta.
Afektu vadiname trumpalaikį, stiprų teigiamą ir neigiamą emocinį išgyvenimą, kurį lydi organizmo išoriniai bei vidiniai pakitimai. Jo išraiška priklauso nuo žmogaus. Tai gali būti labai intensyvi baimė, stiprus įniršis, džiaugsmas ar neviltis. Afektas – tai reakcijos į įvykių situaciją. Afekto būsenos pagrindas – vidinis konfliktas tarp kilusių poreikių ar norų ir galimybių juos patenkinti. Kai žmogus jaučia kokį nors stiprų poveikį, vidinę įtampą ir norą ją pašalinti, o negali to padaryti, kylančios neigiamos emocijos pasidaro labai intensyvios ir gali peraugti afekto būseną, o tada sunku valdyti savo emocijas ir elgesį.
1) “Užburto rato” fenomenas – tai ryški tendencija prisiminti, svarstyti, įsivaizduoti tai, kas susiję su išgyvenama emocija.
2) Itin silpna kontrolė. Afektai beveik nevaldomi todėl užburto rato nutraukti beveik neįmanoma. Tokiu atveju žmogaus neveikia įrodinėjimai, jam atrodo, kad jis liko nesuprastas. Visa, ką įmanoma padaryti, tai tik sumažinti emocijų intensyvumą arba labai stiprų išgyvenimą pakeisti kita tokia pat stipria emocija.
3) Blokavimas. Afektai užblokuoja viską, kas su jais siejasi. Įsijungia gynybos mechanizmai. Afekto situacijoje ypač stipriai veikia neigimas, kai žmogus dažnai net beviltiškose situacijose nemato realių įvykių ar skausmingų dalykų (“matau tik tai, ką noriu matyti, girdžiu tik tai , ką noriu girdėti”). Tie patys bruožai būdingi ir teigiamiems afektams, maksimaliems išgyvenimams, pilnutinės laimės momentams, kai visos baimės, netikrumas, įtampa nutolsta, įvyksta susiliejimas su pasauliu, su absoliutaus priklausymo jam jausmu.
Aistra, kaip ir afektas, yra stiprus išgyvenimas. Tačiau tai labai pastovus, visaapimantis sąmoningesnis, ramesnis jausmas,dominuojantis kitų jausmų atžvilgiu ir atliekantis reguliacinę funkciją bei darantis poveikį žmogaus veiklai, gyvenimo krypčiai ir panašiai. Aistros apimtas žmogus koncentruojasi į savo aistros objektą. Pasitaiko aistringų įsimylėjėlių (tai gali būti ir trumpalaikės aistros pavyzdys), aistringų programuotojų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2302 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Afektas. Aistra. Baimė1
  • 2. Depresija. Empatija..2
  • 3. Nerimas..3
  • 4. Nuotaika. Stresas..4
  • 5. Užuojauta..5

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2302 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos referatas
  • 11 psl., (2302 ž.)
  • Word failas 69 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Emocinės būsenos

Emocinės būsenos Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Emocinės būsenos: aistra, baimė, depresija, frustracija

Emocinės būsenos: aistra, baimė, depresija, frustracija Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Autizmu sergančių žmonių psichologinė charakteristika (būsenos) ir bendravimo bei psichologinės pagalbos teikimo ypatumai

Autizmu sergančių žmonių psichologinė charakteristika (būsenos) ir bendravimo bei psichologinės pagalbos teikimo ypatumai Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Nerimas, baimė ir kitos neigiamos būsenos

Nerimas, baimė ir kitos neigiamos būsenos Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt