Rašiniai

Karių rengimas veikti ekstremaliomis sąlygomis

10   (1 atsiliepimai)
Karių rengimas veikti ekstremaliomis sąlygomis 1 puslapis
Karių rengimas veikti ekstremaliomis sąlygomis 2 puslapis
Karių rengimas veikti ekstremaliomis sąlygomis 3 puslapis
Karių rengimas veikti ekstremaliomis sąlygomis 4 puslapis
Karių rengimas veikti ekstremaliomis sąlygomis 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šiame skyrelyje norima apžvelgti kokią psichinę įtampą karys gali patirti ekstremalioje situacijoje, t.y. karo arba katastrofos metu, kokiomis formomis ir įtampa gali pasirekšti ir kokią reikšmę turi kario kovinėms sąvybėms. Taip pat kokie patarimai gali būti duoti kariams, jų vadams ir instruktoriams. Ypač pastariesiems,kadangi jie turi mokėti parengti karį ekstrimalioms situacijoms taip, kad jis jaustuų kuo mažesnę įtampa. Tik tinkamai paruoštas karys galės vadintis tikru ekstrimalių situacijų įvertinimo specialistu.Šiai temai naudosiu šveicarų autorių prof. R. Šteigerio ir brg. gen. U. Evygaisto knyga “Karinė pedagogika”. Jų teorija paremta mokslinėmis žiniomis, bei ilgalaike karine praktika.
Kalbant apie kario psichinę įtampą ekstremaliose situacijose, t.y. karo arba katastrofų metu, pirmiausiai rektų apžvelgti modernaus karo aspektus. Nes jie tiesiogiai įtakoja šiuolaikinio žmogaus psichinę įtampą. Šiuolaikinio karo veiksmai gali karį psichiškai labiau paveikti, negu tai buvo, pavyzdžiui, Antrajame pasauliniame kare. Taigi, kokie tie modernaus karo bruožai ir kaip įtakoja žmogaus psichika.
Nerimas. Traktuojant psichologiniu atžvigiu, nuolat didėjantis nerimas yra pagrindinis modernaus karo bruožas. Nerimas dėl galimo karo grėsmės, dėl masinio naikinimo priemonių poveikio ir padarinių, dėl spartaus ginklų tobulėjimo ir pan. Nerimas karinėje srityje ir rimtobpavojaus situacijomis gali sukelti baimę, o baimė gali stipriai pakenkti psichikai.
Privalo laikytis mūšio principų, kurie leidžia naudotis savo ginklu tik saviginos tikslais, padaręs mažiausią klaidą, gali sukelti kraujo praliejimą, apie kurį galima sužinoti per televiziją ir kitais žinių kanalais, ir tai gali sumenkinti karinę operaciją.
Taigi, esant moderniam karui, kariui yra keliami gana dideli reikalavimai, todėl jį slegia didelė atsakomybė, kuri gali virsti stresu.
Netikėtumas ir išsekimas. Šiuolaikinės karo priemonės leidžia vykdyti operacijas toli nuo fronto linijos, todėl net nebūdami fronte, kariai išgyvena baimę, be to operacijos vykdomos vis greičiau ir dažniau. Mažėja poilsio pertraukų, taip pat ir jų laikas, todėl vis dažniau išriškėja psichinis išsekimas.
Taip pat didelę psichinę įtampą sukelia ir pats karinis rengimas, nes jis yra orentuotas į katastrofų imitavimą ir modernaus mūšio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1486 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1486 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos rašinys
  • 5 psl., (1486 ž.)
  • Word failas 48 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį