Rašiniai

Dvasinės stiprybės pavyzdžiai literatūroje

9.8   (2 atsiliepimai)
Dvasinės stiprybės pavyzdžiai literatūroje 1 puslapis
Dvasinės stiprybės pavyzdžiai literatūroje 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 Dvasinė stiprybė – tai gebėjimas išgyventi didžiausius gyvenimo sunkumus ir įveikti vidines baimes. Ji išryškėja kritinėse gyvenimo situacijose – pagal žmogaus reakcijas į jas galima pamatyti, koks iš tikrųjų yra žmogus. Dvasiškai stiprių veikėjų pavyzdžių galima aptikti ir literatūroje. Apie juos rašo prancūzų egzistencialistas Alberas Kamiu kūrinyje „Svetimas“ ir XXa. pirmosios pusės modernus lietuvių literatūros kūrėjas Balys Sruoga savo romane „Dievų miškas“ .
Vieno ryškiausių XXa. prancūzų egzistencialistų Albero Kamiu filosofiniame romane “Svetimas” dvasiškiai stiprus yra teisiamasis pagrindinis veikėjas Merso. Kūrinio autorius Alberas Kamiu rašęs II pasaulinio karo metais nepasidavė cenzūrai, laikėsi savo tiesos, o suvokęs pasaulio absurdiškumą atsispyrė mintims apie savižudybę. Pats būdamas dvasinės stiprybės pavyzdys ir kritinėse situacijose neišduodamas tiesos šią vertybę ir pasaulio absurdiškumą atskleidė romane „Svetimas“. Kūrinio pagrindinis veikėjas Merso neigiamai susiklosčius aplinkybėms pasivaikščiojimo pajūryje metu nušauna arabą ir atsiduria teisme. Teismo procesas yra absurdiškas - Merso jaučiasi tarsi įsibrovėlis, niekam nereikalingas; jis kaltinamas už žmogžudystę, bet nuteisiamas už tai, kad nesilaikė visuomenės taisyklių; advokatas kalbėdamas už nuteistąjį Merso tarsi išmeta jį iš teismo proceso. Kaip ir Franco Kafkos Jozefas, Merso jaučiasi taip, lyg teismas vyktų be jo. Nors toks procesas Merso glumina, jis taip pat supranta jo absurdiškumą. Tai padeda teisiamajam išlikti dvasiškai stipriam, priverčia toliau Merso laikytis savo tiesos, nevaidmainiauti, net jei melas sušvelnintų jo likimą. Teismui paskyrus mirties bausmę, Merso atsiduria kritinėje situacijoje, tačiau su ja susitaiko, supranta savo bejėgiškumą ir gyvenimo absurdiškumą. Mirties pasitikti jis žengia kaip dvasiškai stiprus, ramus žmogus. Taigi, prancūzų egzistencialisto Albero Kamiu romane „Svetimas“ dvasinės stiprybės pavyzdys yra teisiamasis Merso.
Katastrofų laikotarpio lietuvių literatūros kūrėjo Balio Sruogos atsiminimų romane „Dievų miškas“ dvasinės stiprybės pavyzdys yra pasakotojas, įkalintas koncentracijos lageryje. Kūrinio autorius Balys Sruoga dirbdamas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 553 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (553 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (553 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Įkeltas: 2023 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Moralinės stiprybės pavyzdžiai lietuvių literatūroje

Moralinės stiprybės pavyzdžiai lietuvių literatūroje Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Žmogaus praradimai ir atradimai XX a. katastrofų laikotarpio literatūroje (A. Škėma, B. Sruoga)

Žmogaus praradimai ir atradimai XX a. katastrofų laikotarpio literatūroje (A. Škėma, B. Sruoga) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Žmogaus ir visuomenės santykis literatūroje (V. Mykolaitis-Putinas, B. Sruoga, A. Kamiu)

Žmogaus ir visuomenės santykis literatūroje (V. Mykolaitis-Putinas, B. Sruoga, A. Kamiu) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt