Visuomenės sveikatos stiprinimas šiandien tampa prioritetine vertybe, nes augantis skaičius įvairių susirgimų ir sveikatos sutrikimų kelia vis didesnį visuomenės susirūpinimą. Todėl tiek valstybinis sektorius, tiek kiekvienas žmogus yra skatinamas prisidėti prie Lietuvos gyventojų sveikatos gerinimo.
Tačiau reikia pabrėžti ir tai, kad dažniau yra kalbama apie fizinę žmogaus sveikatą, apie susirgimus, kurie sutrikdo žmogaus organizmo sistemų veiklą. Rėčiau kalbama apie žmogaus dvasinę sveikatą, o dažniausiai apie ją visiškai pamirštama. Tuo tarpu dvasinė sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra žmogaus sveikata ir taip pat įtakoja fizinę asmens sveikatą kaip ir kiti veiksniai. Šiandieną ypač aktualu kalbėti apie dvasinę žmogaus sveikatą ir ne tik dėl to, kad tai yra mažai išnagrinėta, išanalizuota tema, bet taip pat ir dėl to, kad mūsų laikai- tai radikalių permainų metas. Spartėjanti urbanizacija, spartus technologijų vystymasis, žmonių mobilumas, nuolatinis stresas ir daugelis šiandieninio gyvenimo apsektų pakeičia daugelį įprastinių, tradicinių gyvenimo sričių. Tie pokyčiai atsiliepia tiek žmogaus socialiniai raidai, tiek žmonių tarpusavio santykiams, tiek kitoms sritims, tarp kurių paminėtina ir dvasinė sveikata. Dvasinė sveikata tampa viena iš labiausiai pažeidžiamų žmogaus sveikatos sričių.
3. išnagrinėti pagrindinius aspektus, kurie padėtų formuoti tinkamus dvasinę sveikatą tausojančius įpročius.
Šio darbo objektas- dvasinė sveikata. Darbe daugiausia yra remiamasi JAV autorės, metafizikos mokytojos ir lektorės Louise L.Hay pateikta medžiaga, taip pat kitais, literatūros sąraše išvardintais šaltiniais.
Žmogaus dvasinė sveikata yra svarbi žmogaus bendros sveikatos dalis. Tik mažuma žmonių supranta, jog didžiausias turtas yra ne tik fizinė, bet dvasinė sveikata, kurios pagrindas– žmogaus vidinė darna, pasiekiama per dorą gyvenimą ir tikėjimą. Dvasinė sveikata yra tokia svarbi, jog dažniausiai nuo jos priklauso ir fizinė sveikata [5].
Dvasinė sveikata- viena didžiausių ir kartu pažeidžiamiausių vertybių šiuolaikinėje visuomenėje. Tai sudėtinė asmens sveikatos dalis, lemianti žmogaus gebėjimą pažinti pasaulį, bendrauti ir išreikšti savo jausmus. Stiprios dvasios žmonės lengviau negu kiti įveikia stresus, produktyviau dirba ir duoda daugiau naudos visuomenei, o dvasios, psichikos ir nervų ligos...
Šį darbą sudaro 3030 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!