Šperos

Dirvožemių teorija

9.6   (2 atsiliepimai)
Dirvožemių teorija 1 puslapis
Dirvožemių teorija 2 puslapis
Dirvožemių teorija 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Dirvožemių nomenklatūra Šiuo metu pasaulinėje dirvotyroje vyrauja šios trys dirvo­žemių nomenklatūros, turinčios savitas dirvožemių diagnostikos ir klasifikacijos sistemas: rusų, amerikiečių (JAV) ir tarptautinė (F AO/ JUNESKO). R u s Ų d i r v 0 ž emi 0 no m e n k I a t ū ros mok y k­los pradus randame pirmose V. Dokučiajevo mokslinėse publi­kacijose, kuriose jis, remdamasis bendraisiais mokslinių termini­jų sudarymo principais, dirvožemiams suteikė lakoniškus monose­mantinius, nors ir turinčius tam tikrą prasmę, bet tik simbolinius, pavadinimus. Jis čia plačiai pavartojo ir tokius liaudyje populia­rius terminus. kaip "jaura", "baltžemis", "pilkžemis" ir kt. Pa­grindiniais tokių simbolinių terminų pasirinkimo kriterijais bu­vo dirvožemio spalviniai ypatumai. Vėlesniuose V. Dokučiajevo ir N. Sibircevo darbuose dirvo­žemių nomenklatūroje, šalia spalvinio ar simbolinio termino, jau pradedamas vartoti ir antrasis, nusakantis kokią nors dirvožemio esminę savybę arba dirvodaros savitumą: "raudonasis druskože­mis", "šokoladinis juodžemis". Dar vėliau dirvožemių pavadini­me ėmė atsispindėti ir jų landšaftiniai savitumai: "miško pilkže­mis", "tundros dirvožemis", "pelkinis dirvožemis". Toliau, tobu­linant nomenklatūrą, dirvožemių pavadinimuose atsiranda ir geo­grafiniai terminai: "šiaurinis juodžemis" , "pietinis juodžemis". Pa­galiau, kurdami šiuolaikiškas dirvožemių klasifikacijas, moksli­ninkai neišvengiamai priversti vartoti ir dar sudėtingesnę no­menklatūrą, siekdami, kad dirvožemio pavadinime atsispindėtų kaip galima daugiau jo esminių savybių, dirvodaros procesų ir genetinės kilmės ypatumų, t. y. bandoma pažvelgti į jų genezę (kilmę ir išsivystymą). Priminsime, kad dirvožemio genezė - lcii atskiras dirvodaros skyrius, nagrinėjantis veikiant dirvodaros veiksniams ir vykstant dirvodaros procesams susidariusio dirvo­žemio profilio sandarą, profilyje vykstančių medžiagų bei ener­gijos maiml pobūdį, savybes ir derlingumą. Dėl to vis sudėtin­gesni darosi clirvožemių pavadinimai, nes juose jau atsispindi ir kai kurių dirvožemių režimų kokybiniai kriterijai. Net aukštų taksonominiq rangų dirvožemių pavadinimai darosi labai sudėtin­gi, griozdiški. Pavyzdžiui, toks dirvožemio pavadinimas kaip iš­plautas, šiltas, trumpai įšalantis, giliai micialiarinis-karbonatinis kserofitinių miškų juodžemis, anot kalbininkų, jokiu būdu negali pretenduoti į mokslinį terminą: greičiau tai aprašymas, 0 ne ter­minas. Nepaisant to, rusiškoji dirvožemių nomenklatūra...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3195 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (3195 ž.)
Darbo duomenys
  • Gamtinės geografijos špera
  • 3 psl., (3195 ž.)
  • Word failas 71 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lietuvos dirvožemių ir agrocheminių tyrimų raida

Lietuvos dirvožemių ir agrocheminių   tyrimų raida Gamtinė geografija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt