Referatai

Žemės drebėjimas ir jo padariniai

9.8   (3 atsiliepimai)
Žemės drebėjimas ir jo padariniai 1 puslapis
Žemės drebėjimas ir jo padariniai 2 puslapis
Žemės drebėjimas ir jo padariniai 3 puslapis
Žemės drebėjimas ir jo padariniai 4 puslapis
Žemės drebėjimas ir jo padariniai 5 puslapis
Žemės drebėjimas ir jo padariniai 6 puslapis
Žemės drebėjimas ir jo padariniai 7 puslapis
Žemės drebėjimas ir jo padariniai 8 puslapis
Žemės drebėjimas ir jo padariniai 9 puslapis
Žemės drebėjimas ir jo padariniai 10 puslapis
Žemės drebėjimas ir jo padariniai 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žemės drebėjimas - tai staigus žemės paviršiaus judėjimas. Žemės drebėjimas yra staigaus energijos išsilaisvinimo, kurį spinduliuoja seisminės bangos, pasekmė.Visi reiškiniai, kurie vyksta žemei drebant yra – seisminiai. Mokslas tiriantis žemės drebėjimus vadinasi seismologija. Dažniausiai seismines bangas sukelia litosferos plokščių judėjimas. Litosferos plokštės juda viena kitos atžvilgiu. Šis judėjimas yra ne vienodo greičio. Dėl trinties plokštės sustoja ir kaupia energija tol, kol yra nugalima trinties jėga. Energija kaupiama iš lėto, o atsipalaiduoja staiga - tuo sukeldama seismines bangas, kurios plačiai paplinta. Kasdien įvyksta šimtai tokių žemės drebėjimų, tačiau jų žmonės net nejaučia. Žemės drebėjimai gali kilti dėl ugnikalnių išsiveržimų ar žmogaus veiklos.
2.Žemės drebėjimų matavimai
Dažniausia nustatyti žemės drebėjimų stiprius naudojama Richterio skalė. Didesnės kaip 4,5 magnitudės žemės drebėjimai yra pakankamai stiprūs, kad juos užfiksuotų seismografai visame pasaulyje.Tipinė žemės drebėjimų sukeltos pasekmės. Lentelę reikėtų vertinti labai atsargiai, nes pasekmės priklauso ne tik nuo žemės drebėjimo magnitudės, bet ir nuo atstumo iki epicentro, o taip pat nuo geologinių sąlygų (kai kuriose vietos gali padidinti sugriovimus). 2.1 pav
Nustatyti žemės drebėjimų stiprumą galima su Seismografu (2.1 pav.). Jis yra švytuoklinis prietaisas, kurio veikimo principas yra, kai žemė dreba, prietaiso pagrindas ir rėmas juda kartu su ja, bet vidiniai įrenginiai laiko švytuoklę 2.2 pav. su rutuliu vienoje vietoje. Vėliau ji pradeda svyruoti silpniau ar stipriau atitinkamai nuo žemės drebėjimo sukeliamų virpesių stiprumo. Švytuoklės judesiai yra užfiksuojami įrašuose, vadinamuose seismogramomis (2.2 pav.)
3 Žemės drebėjimai
Žemė dreba jūrų ir vandenynų dugnuose,jie vadinami juros dugno drebėjimai ir jie sudaro apie 40% visu žemės drebėjimų. Jūros dugno drebėjimai sukelia dideles bangas „cunami“ Jos siekia iki 30 m aukščio ir sklinda 20-30 m/s greičiu. Per vieną didžiausių pasaulio istorijoje cunamių 2004 metų gruodžio 26 dieną, po 9 balų pagal Richterio skalę sukelto žemės drebėjimo, Indijos vandenyne, netoli Indonezijos, Tailando, Malaizijos krantų, užliejus apie 10 metrų aukščio bangai, žuvo daugiau kaip 150 000 žmonių
Giluminis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1777 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (1777 ž.)
Darbo duomenys
  • Gamtinės geografijos referatas
  • 11 psl., (1777 ž.)
  • Word failas 839 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt