2004m. rugsėjo 21d. Lietuvos žmonės pajuto drebant žemę. Lietuvos geologijos taryba (LGT) dėl juntamo žemės drebėjimo sulaukė daugybės skambučių, ypač iš Vakarų Lietuvos. LGT darbuotojai tuoj pat pradėjo analizuoti Ignalinos AE seisminio monitoringo stočių duomenis ir 14.35-14.40 Lietuvos laiku konstatavo bei lokalizavo įvykusį žemės drebėjimą. Apie įvykį (maždaug 15val.) buvo pranešta visuomenei, žiniasklaidai, Aplinkos ministerijai, Civilinės saugos dapartamentui, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bei Ignalinos AE direkcijoms ir kitoms organizacijoms. Patikslintais duomenimis, gautais iš Europos – Viduržemio jūros seisminio centro ir Šiaurės šalių NORSAR seisminių grupių tinklo, rugsėjo 21d. 14.05 Lietuvos laiku Kaliningrado srityje, Laduškino vietovėje (Rusijos Federacija, kordinatės: 54,7 š. platumos ir 20,2 r. ilgumos) užfiksuotas 4,4 magnitudės stiprumo žemės drebėjimas, kurio židinys buvo 10km gylyje. Antras smugis įvyko 16:32 Lietuvos laiku Kaliningrado srytije, Primorsko mieste (kordinatės: 54,77 š. platumos ir 19,94 r. ilgumos), ir buvo 5,0 magnitudės stiprumo, o židinio gylis – apie 10km. 16:36 užfiksuotas trečias, gerokai silpnesnis seisminis smūgis. Preliminariais duomenimis stipriausias žemės drebėjimas sukėlė VI balų intensyvumo žemės paviršiaus virpesius seisminių įvykių epicentruose Kalininigrade. Drebėjimų sulelti virpesiai buvo juntami ir didelėje Lietuvos teritorijos dalyje. Klaipėdoje grunto virpesių intensyvumas siekė IV-V balus, Kaune ir Vilniuje apie III. Siuo metu Lietuvos geologijos taryba toliau renka bei analizuoja žemės paviršiaus virpesių intensyvumą įvairiose Lietuvos vietose.
Rytinė Baltijos jūros pakrantė tradiciškai traktuojama kaip aseisminė arba labai mažo seismingumo sritis. Tą lemia geologinės sąrangos ypatumai bei didžiulis nuotolis iki aktyvių tektoninių sričių. Tačiau turimi duomenys rodo, jog retimuose Lietuvai kraštuose yra buvę juntamų žemės drebėjimų. Pavyzdžiui, 1303m. P. Duisburgietis aprašė didelį žemės drebėjimą Prūsijoje: „... visoje Prūsijoje drebėjo žemė. Tris kartus suvirpėjo žemė drauge su pastatais, kurių retas išliko nesugriuvęs...“. XX a. Pradžioje Rygos universiteto profesorius B. Doss iš įvarių šaltinių surinko duomenis apie 18 gana stiprių ( dabar vertinamų kaip 5-7 balų intensyvumo pagal MSK-64 skalę) žemės drebėjimų, vykusių Latvijos ir...
Šį darbą sudaro 1358 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!