Referatai

Upių vystymasis

10   (3 atsiliepimai)
Upių vystymasis 1 puslapis
Upių vystymasis 2 puslapis
Upių vystymasis 3 puslapis
Upių vystymasis 4 puslapis
Upių vystymasis 5 puslapis
Upių vystymasis 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Upių raidos etapai. Upių vystymąsi lemia daugelis veiksniu vieni iš svarbesniu tai klimatas ir reljefas. Reljefą visose pasaulio dalyse daugiau ar mažiau keičia žemes plutos judesiai. Geologijos mokslas išskiria trys raidos etapus tai - morfologinė jaunystė, branda ir senatvė.
Morfologinė jaunystė. Vyrauja dugninė erozija, ypač ryški kalnuose ir plokštikalnėse. Susiformuoja gilūs slėniai su stačiais šlaitais ( plyšys, tarpeklis, kanjonas). Dažniausiai slėnių formą primena raide ,,V “ asimetrinę ir k.t formas. Jaunų upių slėnius galime išskirti tuo kad jų gylis daug kartų viršija plotį, o dugnas beveik visas užpildytas vandens srautu. Tad, vietomis susikaupiančios aliuvinės nuogulos yra laikinos, pernešamos tėkme žemupio link polaidžio metu.
Morfologinė branda. Tolimesnėse upės vystymosi stadijose stiprėja šoninė erozija, upės vaga persislenka tai į vieną, tai į kitą pusę. Susidaro upės įlinkiai – meandros 1 Pav. kurių mąstai, be to, priklauso ir nuo pirminio reljefo nelygumų, nuo upę juosiančių uolienų sudėties, nuo įvairios tektoninės diferenciacijos. Įlenktų krantų paplovimas sąlygoja prievalginių seklumų augimą išgaubtuose upės krantuose. Vyraujanti jėga šių upės įlinkių formavime yra vaginio proceso dinamika itin ryški esanti upėje Meandr (Turkija), kur ji detaliai išnagrinėta. Iš to ir kilo tarptautinis tokių įlinkių pavadinimas. Meandros budingos nedidelėms lygumų upėm. Meandru esama ir Lietuvoje ypač vaizdžios Merkio ir Nevėžio upėse esančios meandros. Atskirtoje apylankoje lieka sena vaga – senvagė, neretai virstanti ežeru. Pastarasis, potvynių metu užpildomas dumblu, užauga ir galop virsta pelke.
Upes slėnys pailgas paviršiaus įdubimas susidaręs dėl upes veiklos. Slėni iš abiejų pusių supa aukštėjantis šlaitai. Žemiausioji slėnio dalis kuria teka upė vadinama, upes vaga, o upės užliejami plotai per potvynius ir poplūdžius salpa 2 pav. Vystantis salpai, upės skerspjūvis įgauna plokščiadugnę formą. Didelių lygumų salpų upių plotis gali būti 15 – 20 km, kartais ir daugiau. Terasa, ankstesnių upių slėnių dugnų arba salpų liekanos; jos susidaro kai pažemėjusios erozijos bazei, upė įsirėžia i dugną ir i smėlio šlaitus.Susidaro terasiniai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1229 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1229 ž.)
Darbo duomenys
  • Gamtinės geografijos referatas
  • 6 psl., (1229 ž.)
  • Word failas 419 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt