Šiauliai, 2005
Turinys
Įvadas ....................................................................................................................3 psl.
Dauno liga..............................................................................................................4 psl.
Gydymo įstaigos .....................................................................................................7 psl.
Psichologinis požiūris į vaiką su Dauno sindromu ................................................8 psl.
Visuomenės požiūris ...............................................................................................8 psl.
Išvados .....................................................................................................................10 psl.
Naudota literatūra ....................................................................................................11 psl.
Įvadas
Dauno liga - oligofrenija, charakterizuojama protinio ir fizinio vystymosi sulėtėjimu arba sustojimu. Vaikai, gimę liepą ir visą vasarą, rizikuoja susirgti Dauno sindromu. Vienas iš tūkstančio vaikų gimsta sirgdamas. Tam įtakos gali turėti žiemą besitęsiantis motinos nėštumas. Viskas atrodo labai gerai ir labai gražu, kol neįsigilini i dalykus, kuriuos retai matai. Tas mažas žmogutis toks mielas, draugiškas, linksmas, bet jis serga. Kai šeimoje gimsta vaikutis turintis kažkokį chromosominį sutrikimą, daugelis žmonių mano, kad tai Dievo bausmė. Bet tikriausiai nėra galimybės “tokios bausmės” išvengti.
Daugelis žmonių linkę kaltinti save, dėl apsigimimų jų šeimoje. Dažniausiai jie yra neteisūs. Chromosominis sutrikimas gali būti bet kokioje šeimoje, visiškai sveikiems tėvams. Busimieji tėvai tai turėtų žinoti jau pirmaisiais nėštumo mėnesiais ir genetiškai pasitikrint. Manau, jog Lietuvoje yra mažai kalbama apie tokius dalykus, mažai stengiamasi kažką padaryti, kad Dauno liga sergančių vaikų būtų kuo mažiau.
Dauno ligą pirmasis aprašė anglų gydytojas Dž. L. Daunas (Down J. L.) 1866 metais. (2, 166)
Tai būdingų organizmo požymių derinys, atsiradęs dėl įgimto chromosominio defekto – papildomos 21 chromosomos (žmogus vietoje dviejų 21 poros chromosomų turi tris chromosomas, o viso turi ne 46, o 47 chromosomas).Chromosominėmis vadinamos ligos, kurias nulemia chromosomų struktūros arba skaičiaus pakitimai. Jos sudaro apie 1% visų žmogaus paveldimų ligų; 5-8 % vaikų, sergančių psichinėmis ligomis, būdingi chromosominiai defektai. Kai kurios chromosominės ligos yra dažnos, tuo tarpu, kitos - retos. Pasirodo, ne visų chromosomų, ir ne visi pakitimai vienodai ryškiai sutrikdo organizmo vystymąsi ir funkcijas. Žmogaus kūno ląstelėje yra 46 chromosomos, o lytinėse 23 chromosomos, kuriuose esanti paveldima informacija laiduoja normalią organizmo veiklą. Kai kada, dalijantis ląsteles dėl žalingų faktorių poveikio gali sutrikdyti autosomų arba litinių chromosomų pasiskirstymas. Tai grupė ligų su pakitusiu chromosomų skaičiumi. Tada į...
Šį darbą sudaro 2080 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!