Literatūroje galime rasti labai daug motyvacijos teorijų. Šiame referate bandysime atskleisti ir apibūdinti pagrindines ir labiausiai ištobulintas motyvacijos teorijas. Matysime, kad kiekviena teorija mėgina apibūdinti, kokie žmonės yra ir kokie gali tapti. Todėl įprasta sakyti, jog motyvacijos teorija išreiškia ypatingą požiūrį į žmones, motyvacijos teorijos turinys padeda suprasti dinamiškų santykių pasaulį, kuriame gyvuoja organizacijos, apibūdindamas kasdienius vadovų ir darbuotojų ryšius organizacijose. Kadangi motyvacijos teorijos nagrinėja žmonių tobulėjimą, tai jos taip pat padeda vadovams ir darbuotojams galynėtis su organizacijos gyvenimo dinamika.
Manome, kad darbuotojų motyvacija yra sudėtingas reiškinys, todėl jam paaiškinti sukurta tiek daug motyvacijos teorijų. Visos jos yra iš dalies teisingos, tačiau iki šiol nėra sukurtos, visiems priimtinos motyvacijos teorijos. Tai galima paaiškinti tuo, kad pagrindinę žmogaus elgesio priežastį sąlygoja susidariusi situacija. Motyvacija priklauso nuo individo, sąlygų ir laiko, ji nėra pastovi, o nuolat kinta. Taigi, nors nė viena motyvacijos teorija nėra tobula, tačiau jas žinant galima pasirinkti efektyviausias priemones bei metodus.
Techninis progresas griežtai pakeitė požiūrį į darbą. Todėl vadovas kas dieną susiduria su problema – kaip motyvuoti darbuotojų veiklą, kaip jų energiją nukreipti į darbą.
Individualus pasitenkinimas gerai atliktu darbu ir didžiavimasis už atlikto darbo rezultatus, ugdo tikslo jausmą. Vadybininkus visada domino, kaip yra motyvuojamas žmogus vykdyti svetimą užduotį. Toks interesas augo plečiantis individualiai pavaldinio laisvei, jis pamažu virto daliniu bendrininku. Juo laisvesnis tampa žmogus, tuo svarbesnis yra suvokimas kas jį stumia, kas skatina siekti didesnės naudos.
Žmogus įgytą kvalifikaciją, sugebėjimus, žinias bei patirtį siekia panaudoti savo darbe ir kuo geriau jam tai sekasi, tuo didesnis jo pasitenkinimo lygis. Taip žmogus jau sukurtas, kad jis nuolat siekia išreikšti ir realizuoti save veikloje, ir tai yra neginčijama. Ten, kur vadovavimas ir darbo organizavimas suteikia darbuotojams tokias galimybes, jų darbas bus efektyvus, o darbo motyvai – dideli.
Taigi, darbo tikslas – išanalizuoti darbuotojų motyvavimo būdus ir skatinimo formas bei jų poveikį organizacijai.
▪ Apibūdinti vyravusias motyvacijos...
Šį darbą sudaro 9269 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!