Referatai

Biheviorizmo istorijos raida

10   (1 atsiliepimai)
Biheviorizmo istorijos raida 1 puslapis
Biheviorizmo istorijos raida 2 puslapis
Biheviorizmo istorijos raida 3 puslapis
Biheviorizmo istorijos raida 4 puslapis
Biheviorizmo istorijos raida 5 puslapis
Biheviorizmo istorijos raida 6 puslapis
Biheviorizmo istorijos raida 7 puslapis
Biheviorizmo istorijos raida 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Biheviorizmas (angl. Behaviour-elgsena) – dabartinės psichologijos kryptis, pagrindiniu savo objektu laikanti žmonių ir gyvūnų elgsena.
Biheviorizmas – XX a. pradžioje JAV, susiformavusi psichologijos kryptis, tyrimo objektu laikanti objektyviai registruojamas elgesio apraiškas. Ši psichologijos kryptis teigia, kad mokslo uždavinys yra tik stebėti ir aprašyti tas apraiškas Bihevioristai daugiausia tyrė gyvūnus ir tų tyrimų išvadomis mėgino paaiškinti kai kuriuos žmogaus elgesio dėsnius(žmogaus elgesys, jų teigimu, nuo gyvūnų skiriasi tik sudėtingumo laipsniu).Pagrindinė išsamiai tirta problema – išmokimas.
Šios krypties atstovai daugiausia dėmesio skiria tam, ką žmonės daro ir kokios aplinkybės priverčia juos vienaip ar kitaip pasielgti. Bihevioristai taip pat nagrinėjo mokymo ir išmokimo įtaką gyvūnų bei žmonių elgsenai. Kai kuriuose socialinės krypties teorijos aplinkos įtaka asmenybei savo suabsoliutina iki kraštutinumo. Tai pirmiausiai pasakyta apie biheviorizmą.
Kai kuriuose socialinės krypties teorijos aplinkos įtaka asmenybei savo suabsoliutina iki kraštutinumo. Tai pirmiausiai pasakyta apie biheviorizmą.
Bihevioristai mane priešingai negu kiti asmenybės psichologai. Jie visai nesidomėjo asmenybės vidiniu pasauliu. Neįmanoma moksliškai ištirti jausmų, minčių, nesąmoningų motyvų, nėra jokio būdo moksliškai tai stebėti ir registruoti. Vienintelis dalykas, ką galima tirti, - žmonių elgesys. Tik tai yra faktai, kuriuos galima stebėti, registruoti ir moksliškai analizuoti.
Be to, anot pirmųjų bihevioristų, gilintis į žmogaus vidų nėra svarbu. Asmenybė formuojasi ir veikia priklausomai nuo aplinkos sąlygų. Svarbu tirti ir reguliuoti individų elgseną.
Biheviorizmas – tai požiūris, kad psichologija turėtų būti objektyvus mokslas, kuris tiria tik išorinį elgesį be nuorodų i psichikos procesus. Dauguma dabartinių tyrimus atliekančių psichologų sutinka su pirmuoju teiginiu, bet nesutinka su antruoju.
„Socialiniame darbe šis modelis pradėtas taikyti apie 1850-1860 metus. Modelio pagrindine prielaida laikytina nuostata, kad žmogaus elgesiui įtakos turi įvykiai, vykstantys jo aplinkoje. Pažinimo ir poveikio objektas yra elgesys, kurį galima determinuoti tinkama stimulų sistema, o ne ankstesni žmogaus raidos įvykiai, konfliktai, emocinė patirtis. Svarbiausi tampa dabarties įvykiai, turintys įtakos elgesiui, bei tikslūs poveikio būdai. Socialiniam darbuotojui, kuris laikosi šio modelio logikos, rūpi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2229 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2229 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos referatas
  • 8 psl., (2229 ž.)
  • Word failas 66 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Asmenybės raida ir mokymas

Asmenybės raida ir mokymas Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Asmenybės struktūra ir raida

Asmenybės struktūra ir raida Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Asmenybės raida ir samprata

Asmenybės raida ir samprata Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Asmenybė išmokimo teorijų (biheviorizmo) požiūriu

Asmenybė išmokimo teorijų (biheviorizmo) požiūriu Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt