Pristatymai

Balys Sruoga (prezentacija)

10   (1 atsiliepimai)
Balys Sruoga (prezentacija) 1 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 2 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 3 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 4 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 5 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 6 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 7 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 8 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 9 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 10 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 11 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 12 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 13 puslapis
Balys Sruoga (prezentacija) 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

BALYS SRUOGA 1862-1947 m.
Balys Sruoga - Lietuvos poetas,prozininkas,dramaturgas teatrologas, literatūros ir tautosakos tyrinėtojas.
Gimė turtingų ūkininkų šeimoje. Balys labai sunkiai susirgo ir net tėvai jau buvo įsitikinę, kad Balys iškeliauja į „geresnį pasaulį“. Tačiau pasirodė, kad berniukas turi labai daug dvasinių jėgų ir gali įveikti sunkiausias krizes. Jau gerokai vėliau tuo galėjo įsitikinti ir Štuthofo koncentracinės stovyklos prižiūrėtojai. Kita vertus, sunki liga paliko pėdsaką – Balys labai greitai susijaudindavo, kentė nuo staigios nuotaikų kaitos. Visgi kiekviena lazda turi du galus: diagnozė „pakrikę nervai“ leido jam išvengti tarnybos carinėje kariuomenėje Pirmojo pasaulinio karo metu.
Jau mokykloje atsiskleidė maištaujanti Balio Sruogos siela. Nenurimo ji ir Rusijoje, kur, kaip pasakoja amžininkai, jaunasis studentas iš Lietuvos išsiskyrė teatrališkumu, ekstravagantiškomis rūbų detalėmis. Nors Spalio perversmas gerokai nuskurdino Rusijos kultūrinį gyvenimą, tačiau Petrograde ir Maskvoje išliko kultūrinio elito atplaišos. Bendravimas su teatro, literatūros pasaulio žmonėmis Baliui buvo tikroji gyvenimo mokykla. Balys dalyvaudavo Maskvoje vykusiuose literatūriniuose pobūviuose, labai susidraugavo su rusų kalba rašiusiu ir Lietuvai diplomatiniu lygmeniu atstovavusiu Jurgiu Baltrušaičiu. Tačiau visgi didėjanti suirutė bolševikų Rusijoje paskatino Balį sugrįžti Lietuvon. Apsigyvenęs Vilniuje, Žvėryno rajone,sukūrė menininkų komuną.Jaunuoliai gyveno turėdami bendrą kasą ir nuolatiniame boheminiame svaigulyje.
Archyvuose galima rasti nuotraukų, įrodančių, kad B. Sruoga itin mėgo puoštis. Buvo aukštas, liesas, augino plaukus ir jau dėl to atrodė išskirtinai. Tačiau po kaklu rašytojas vis pasirišdavo ir kokį kaspiną – tai šilkinį, tai dryžuotą, nešiodavo parauktas kelnes vos žemiau kelių, ilgas kojines ir mėgdavo apsisiausti plačia mantija be rankovių. Studijuodamas Miunchene buvo nusiskutęs ir plikai, tuomet pamėgo įvairius galvos aksesuarus. Nors dėlto sulaukė pašaipų, o buvo iš prigimties jautrus, B. Sruoga laikėsi savo – taip apsirengęs vaikščiodavo ne tik į paskaitas, bet ir į teatrą, kurį labai mėgo, susitikdavo su draugais.
Sruoga rašė, pažindinosi, žaisdavo šachmatais, labai mylėjo kalnus ir keliones, domėjosi politika. Yra žinoma, kad rašytojas tiesiog litrais gerdavo stiprią kavą ir arbatą, daugelyje...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1200 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Skaidrės (.pptx)
Apimtis
14 psl., (1200 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos pristatymas
  • 14 psl., (1200 ž.)
  • Skaidrės 8 MB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt