Potemės

Asmenybės laisvės tema XX a. lietuvių literatūroje (B. Sruoga, V. Mykolaitis - Putinas, A. Škėma)

10   (1 atsiliepimai)
Asmenybės laisvės tema XX a. lietuvių literatūroje  (B. Sruoga, V. Mykolaitis - Putinas, A. Škėma) 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Asmenybės laisvės tema XX a. lietuvių literatūroje

Gyvenimas - tai žmogaus kelias, kuriuo jis keliauja nuo pat savo gimimo iki mirties. Deja, tas kelias šakojasi į daug kitų takelių, kurių gale nežinia, kas laukia. Kiekviename jų yra daug kliūčių, pasirinkimų, kurie paruošti tam, kad žmogus galėtų išbandyti ir pažinti save. Tačiau žmogus ne visuomet gali laisvai pasirinkti savo kelią. O ką apie asmenybės laisvę kalba rašytojai V. Mykolaitis-Putinas bei B. Sruoga?

Viena vertus, XX a. pradžios Lietuvos poeto ir prozininko Vinco Mykolaičio-Putino romane „Altorių šešėly“ teigiama, jog žmogus yra laisvas ir tik pats gali pasirinkti savo gyvenimo kelią. Veikėjas Liudas Vasaris, pildydamas tėvų svajonę, įstoja į kunigų seminariją. Įstojęs į kunigų seminariją Liudas jautėsi tarsi ne savo vėžiose. Matydamas kitus klierikus, visiškai atsidavusius tikėjimui, jis slapta vis susimąstydavo, kad kunigo kelias ne jam, o pradėjęs rašyti eiles, panoro būti poetu. Laikas bėgo ir Liudas seminariją baigė sėkmingai, deja, pašaukimo taip ir neatrado. Būdamas kunigu jis nesijautė laisvas. Kai Liudas išvyksta į Peterburgą, jis visiškai supasaulėja, ir grįžęs į Lietuvą vengia kunigavimo, nenori viešai rodytis kaip kunigas. Galiausiai jis supranta, kad viltis tapti poetu jo neapleis visą gyvenimą ir jis privalo išpildyti svajonę, pagaliau tapti laisvu: meta kunigystę bei visą savo gyvenimą ima sieti su kūryba. Taigi, V. Mykolaitis-Putinas savo romane įprasmina, kad tik pats žmogus gali pasirinkti savo gyvenimo kelią.

Kita vertus, žmogus – aplinkybių vergas, nes jo pasirinkimus riboja kiti žmonės, prievarta, istorinė situacija – tai įrodo Balys Sruoga – Lietuvos poetas romane „Dievų miškas“. Šis romanas vaizduoja inteligentijos gyvenimą koncentracijos lageryje Štuthofe. Kūrinyje aprašoma, kokia buvo žmonių kasdienybė. Romane rašoma, kad dirbdami inteligentai turėjo ne kuo daugiau padaryti, o tiesiog judėti, krutėti, kad nuėję miegoti žmonės turėdavo ignoruoti ant savęs ropojančius gyvius. Romane aprašomas ir pastovus smurtas prieš inteligentiją, jiems net nederėdavo eiti į prausyklą, nes dažniausiai, nusiprausti taip ir netekdavo, o smūgių susilaukdavo visada. Ištremtieji turėdavo valgyti ir neskanų maistą, kartais net vogti iš šunų ir kitų gyvulių, nes jie buvo maitinami geriau už žmones. Romanas parašytas su ironija, nes autorius, viename iš interviu prisipažino, kad tik ironija jam padėjo išgyventi šį sunkų gyvenimo laikotarpį. Net jeigu negali pats pasirinkti savo gyvenimo kelio, turi iš to, ką gauni, išspausti geriausią. Taigi, Balio Sruogos atsiminimų romane rašoma, kad žiauri kasdienybė, prievarta suvaržė žmonių laisvę, jie neturėjo jokios galimybės patys pasirinkti kaip nori gyventi.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 616 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (616 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (616 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt