Referatai

Atstovavimas darbo teisėje

10   (1 atsiliepimai)
Atstovavimas darbo teisėje 1 puslapis
Atstovavimas darbo teisėje 2 puslapis
Atstovavimas darbo teisėje 3 puslapis
Atstovavimas darbo teisėje 4 puslapis
Atstovavimas darbo teisėje 5 puslapis
Atstovavimas darbo teisėje 6 puslapis
Atstovavimas darbo teisėje 7 puslapis
Atstovavimas darbo teisėje 8 puslapis
Atstovavimas darbo teisėje 9 puslapis
Atstovavimas darbo teisėje 10 puslapis
Atstovavimas darbo teisėje 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Akivaizdu, kad pavienio darbuotojo galimybės paveikti darbdavį yra minimalios. Tik organizuota žmonių grupė gali veikti ekonomiškai stipresnę šalį ir suteikti savo interesams civilizuotą teisinę formą. Tol, kol darbo santykiai buvo neatskirti nuo civilinių, teikiant papildomas teisines garantijas silpnesnei šaliai – darbuotojui, šie neturėjo jokios teisinės apsaugos, ir nenuostabu, kad kraštutinis šūkis „visų šalių proletarai, vienykitės“ XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje įsikūnijo net pačiomis kraštutinėmis (revoliucinėmis) formomis. XX a. profesinių sąjungų judėjimai atnešė rezultatų – pamažu sutrumpinta darbo diena, nustatytas minimalus darbo užmokestis, atostogos, kol ši sistema išaugo iki šiuolaikinio sudėtingo darbo santykių apsaugos mechanizmo: ribojimų nutraukti darbo sutartį, ribojimų skirti drausmines nuobaudas, asociacijų laisvės, darbuotojų teisių gynimo ir daugybės kitų teisinių svertų.
Pažymėtina, kad vienas iš naujai priimto Lietuvos Respublikos darbo kodekso tikslų yra socialinės partnerystės įtvirtinimas, kuriuo siekiama vengti socialinių konfliktų, galinčių kilti dėl darbuotojų ir darbdavių priešingų interesų. Siekiant išvengti socialinių konfliktų ir sudaryti realias šio principo įgyvendinimo sąlygas, įstatymų leidėjas įtvirtino darbo teisinių santykių subjektų atstovavimo institutą. Akivaizdu, kad kiekvienas darbdavys siekia gauti pelną, kiekvienas darbuotojas nori uždirbti, o valstybė siekia teisinių santykių stabilumo. Tokio bendradarbiavimo prielaida ir yra darbo teisinių santykių subjektų atstovavimo institutas.
Atstovavimo būtinybę lemia daugelis veiksnių. Pavyzdžiui, ne visada asmuo gali įgyvendinti savo teises dėl įvairių priežasčių, neturi reikiamų teisinių žinių kilus darbo ginčams, negali įgyvendinti tam tikrų teisių asmeniškai, nesinaudodamas kolektyvinio atstovavimo institutu ir panašiai. Todėl, atsižvelgiant į darbo teisinių santykių atstovavimo instituto įteisinimą bei į tai, kad visuotinai yra pripažįstama, kad darbuotojai yra silpnesnė darbo teisinių santykių šalis, šiame darbe bus nagrinėjami tokie klausimai, kaip darbuotojų atstovų teisių garantijos drausminės nuobaudos ir atleidimo iš darbo atveju, taip pat bus aptariamas asociacijos laisvės principas bei kiti svarbūs aspektai, susiję su darbuotojų atstovavimo pagrindais.
Analizuojant šiuos klausimus, darbe remsiuosi, visų pirma, Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, Lietuvos Respublikos profesinių sąjungų įstatymu, Tarptautinės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3131 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS
 • 1. ATSTOVAVIMO PAGRINDAI
 • 2. ASOCIACIJŲ LAISVĖS PRINCIPAS
 • 3. DARBUOTOJŲ ATSTOVAI, JŲ TEISIŲ GARANTIJOS
 • 3. 1. Darbuotojų atstovų teisių garantijos drausminės nuobaudos skyrimo atveju
 • 3. 2. Darbuotojų atstovų teisių garantijos atleidimo iš darbo atveju
 • IŠVADOS
 • LITERATŪRA

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (3131 ž.)
Darbo duomenys
 • Teisės referatas
 • 11 psl., (3131 ž.)
 • Word failas 82 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Darbo ginčai dėl darbo užmokesčio ar kitų su darbo santykiais susijusių išmokų

Darbo ginčai dėl darbo užmokesčio ar kitų su darbo santykiais susijusių išmokų Teisė Peržiūrėti darbą

Garantija, laidavimas - kaip prievolių įvykdymo užtikrinimo būdai. Darbo sutartis: sąvoka, subjektai, darbo sutarties sąlygos. D

Garantija, laidavimas - kaip prievolių įvykdymo užtikrinimo būdai. Darbo sutartis: sąvoka, subjektai, darbo sutarties sąlygos. D Teisė Peržiūrėti darbą

Poilsio laikas darbo teisėje

Poilsio laikas darbo teisėje Teisė Peržiūrėti darbą

Santuokos teisė; Darbo teisė

Santuokos teisė; Darbo teisė Teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt