Akivaizdu, kad pavienio darbuotojo galimybės paveikti darbdavį yra minimalios. Tik organizuota žmonių grupė gali veikti ekonomiškai stipresnę šalį ir suteikti savo interesams civilizuotą teisinę formą. Tol, kol darbo santykiai buvo neatskirti nuo civilinių, teikiant papildomas teisines garantijas silpnesnei šaliai – darbuotojui, šie neturėjo jokios teisinės apsaugos, ir nenuostabu, kad kraštutinis šūkis „visų šalių proletarai, vienykitės“ XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje įsikūnijo net pačiomis kraštutinėmis (revoliucinėmis) formomis. XX a. profesinių sąjungų judėjimai atnešė rezultatų – pamažu sutrumpinta darbo diena, nustatytas minimalus darbo užmokestis, atostogos, kol ši sistema išaugo iki šiuolaikinio sudėtingo darbo santykių apsaugos mechanizmo: ribojimų nutraukti darbo sutartį, ribojimų skirti drausmines nuobaudas, asociacijų laisvės, darbuotojų teisių gynimo ir daugybės kitų teisinių svertų.
Pažymėtina, kad vienas iš naujai priimto Lietuvos Respublikos darbo kodekso tikslų yra socialinės partnerystės įtvirtinimas, kuriuo siekiama vengti socialinių konfliktų, galinčių kilti dėl darbuotojų ir darbdavių priešingų interesų. Siekiant išvengti socialinių konfliktų ir sudaryti realias šio principo įgyvendinimo sąlygas, įstatymų leidėjas įtvirtino darbo teisinių santykių subjektų atstovavimo institutą. Akivaizdu, kad kiekvienas darbdavys siekia gauti pelną, kiekvienas darbuotojas nori uždirbti, o valstybė siekia teisinių santykių stabilumo. Tokio bendradarbiavimo prielaida ir yra darbo teisinių santykių subjektų atstovavimo institutas.
Atstovavimo būtinybę lemia daugelis veiksnių. Pavyzdžiui, ne visada asmuo gali įgyvendinti savo teises dėl įvairių priežasčių, neturi reikiamų teisinių žinių kilus darbo ginčams, negali įgyvendinti tam tikrų teisių asmeniškai, nesinaudodamas kolektyvinio atstovavimo institutu ir panašiai. Todėl, atsižvelgiant į darbo teisinių santykių atstovavimo instituto įteisinimą bei į tai, kad visuotinai yra pripažįstama, kad darbuotojai yra silpnesnė darbo teisinių santykių šalis, šiame darbe bus nagrinėjami tokie klausimai, kaip darbuotojų atstovų teisių garantijos drausminės nuobaudos ir atleidimo iš darbo atveju, taip pat bus aptariamas asociacijos laisvės principas bei kiti svarbūs aspektai, susiję su darbuotojų atstovavimo pagrindais.
Analizuojant šiuos klausimus, darbe remsiuosi, visų pirma, Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, Lietuvos Respublikos profesinių sąjungų įstatymu, Tarptautinės...
Šį darbą sudaro 3131 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!