Konstitucijoje įtvirtinta nuostata: "Kiekvienas dirbantis žmogus turi teisę turėti poilsį ir laisvalaikį, taip pat kasmetines mokamas atostogas" yra principinė. Ji detalizuojama įstatymuose ir kituose norminiuose aktuose.
Kasmetinės atostogos – tai kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, suteikiamas darbuotojui pailsėti ir darbingumui susigrąžinti, paliekant darbo vietą (pareigas) ir mokant vidutinį darbo užmokestį. Taip LR darbo kodeksas apibrėžia kasmetinių atostogų sąvoką. Šiame darbe aptarsiu kokios yra atostogų rūšys, kada ir kokia tvarka jos gali būti suteikiamos, paminėsiu skirtumus kurie atsirado nuo 2003 m. sausio 1 d. įsigaliojus LR darbo kodeksui.
Darbo tikslas – apibrėžti atostogų sąvoką, bei išaiškinti jų suteikimo tvarką.
Darbo uždaviniai: aptarti kasmetinių ir tikslinių atostogų suteikimo tvarką bei užmokestį, apžvelgti LR DK atsiradusias atostogų naujoves.
Tyrimo metodas – įstatymų, teisės aktų analizė.
Ankščiau atostogų tvarką reglamentavo 1991 m. gruodžio 17d. LR atostogų įstatymas, tačiau priėmus naująjį LR darbo kodeksą nuo 2003 m. sausio 1 d. neteko galios. LR darbo kodeksas pagrindinis įstatymas reglamentuojanti atostogų sąvoką bei jų suteikimo tvarką, juo ir vadovausiuosi rašant ši darbą.
Pagal LR darbo kodekso 164 str. ( toliau LR DK) yra skiriamos kasmetinė ir tikslinės atostogos. Pastarosios tradiciškai aptariamos prie poilsio laiko, tačiau praktiškai jos suteikiamos ne darbuotojo poilsio laikui pailginti, o esant įvairioms aplinkybėms, konkrečiai apibrėžtam tikslui. Šiame darbe aptarsime kasmetinių ir tikslinių atostogų rūšis, jų suteikimo tvarka bei LR DK esančias šių atostogų reglamentavimo naujoves. Kasmetinį poilsį sudaro švenčių dienos, tikslinės atostogos ir kasmetinės atostogos, kaip pagrindinė kasmetinio poilsio dalis.
Kaip jau minėta įvade LR darbo kodekso 165 str. 1 d. apibrėžia kasmetinių atostogų sąvoką. Kasmetinės atostogos – tai kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, suteikiamas darbuotojui pailsėti ir darbingumui susigrąžinti, paliekant darbo vietą (pareigas) ir mokant vidutinį darbo užmokestį.
Kasmetinės atostogos yra( LR DK 165 str. 2 d. ):
• minimalios,
• pailgintos
• papildomos.
Dirbantiems ne visą darbo laiką kasmetinės atostogos netrumpinamos. Darbo užmokestis už kasmetines atostogas mokamas ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki...
Šį darbą sudaro 2791 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!