Mūsų šalies Konstitucija įtvirtina dirbančių asmenų teisę gauti teisingą darbo užmokestį. Vadovaujantis šiuo principu, mūsų šalyje dėta daug pastangų sureguliuoti darbininkų ir tarnautojų darbo apmokėjimą, tačiau ne visi geri norai buvo įgyvendinti. Darbo užmokesčio nustatymo problemų iškyla ir šiomis dienomis, nors atrodo, kad viskas įteisinta įstatymuose, todėl turi būti aišku, tačiau taip nėra. Valstybė nenustato konkretaus mėnesinio, valandinio ar kitokio darbo užmokesčio dydžio, apmokėjimo sąlygų ar formų, nes tai priklauso individualiai nuo firmos, organizacijos, bendrovės – darbdavio.
Šiame darbe aptariami darbo užmokesčio reguliavimo teisiniai klausimai. Dėstomoji dalis išskirta į pagrindines šakas, kurios apibūdina darbo užmokesčio reglamentavimą. Aptariamos ne visos, tačiau esminės darbo apmokėjimo sritys.
Darbo teisė yra nemažiau aktuali nei konstitucinė ar civilinė, tačiau darbo įstatymai ir normos, ypatingai darbo apmokėjimo, yra labai svarbūs kiekvienam dirbančiajam ar darbdaviui, kad šių dviejų teisinių subjektų teisės, atsakomybė, pareigos būtų lygios. Tai aktualu žinoti, kad teisiniai darbo santykiai vyktų sklandžiai ir aiškiai tarp abiejų pusių, nebūtų pažeidžiamos teisės ir pagrindiniai Lietuvos Respublikos įstatymai.
Pagrindinis šio darbo šaltinis yra LR Darbo kodeksas. Visgi DK straipsnių nepakanka bent bandymui perprasti darbo apmokėjimo subtilybes. Naudojausi daygybe knygų, informacijos ieškojau internete (valstybinių institucijų svetainėse), straipsniuose, be abejo, norminėje literatūroje. Nors ne visa naudota literatūra yra naujausia, tačiau stengiausi įmanomais būdais tikrinti įstatyminius faktus, kad darbe nesuklysčiau ir nepaminėčiau jau nebegaliojančių normų ar dokumentų.
Darbo teisėje darbo užmokestis- tai piniginis atlygis už atliktą darbą, kuris numatomas darbo sutartyje. Tai darbo teisinio santykio išraiška, prievolė, atsirandanti iš darbo santykių. Darbo užmokestis apima pagrindinį darbo užmokestį ir visus papildomus uždarbius. Darbo užmokestis Lietuvoje yra reglamentuojamas Lietuvos Respublikos darbo kodekse (XV skyrius – „Darbo užmokestis. Garantijos ir kompensacijos“).
Valstybiniame sektoriuje specialistų atlyginimai nustatomi atsižvelgiant į LR Valstybės ir Vyriausybės vadovų, Seimo narių, valstybės ir savivaldybių įstaigų bei organizacijų darbo apmokėjimo pagrindų ir valstybės tarnybos įstatymų reikalavimus bei įvairius LR Vyriausybės nutarimus, reglamentuojančius specialistų darbo apmokėjimą. Valstybinio...
Šį darbą sudaro 2915 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!