Referatai

Absurdo jausmas

10   (1 atsiliepimai)
Absurdo jausmas 1 puslapis
Absurdo jausmas 2 puslapis
Absurdo jausmas 3 puslapis
Absurdo jausmas 4 puslapis
Absurdo jausmas 5 puslapis
Absurdo jausmas 6 puslapis
Absurdo jausmas 7 puslapis
Absurdo jausmas 8 puslapis
Absurdo jausmas 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Absurdo jausmas yra daugelio patirtas. Todėl ne vienas filosofas, mąstytojas stengėsi atrasti, kas sąlygoja šių jausmų atsiradimą ir tuo pačiu norėjo suprasti, kaip su šiuo jausmu gyventi ar kaip jo išvengti. Dažnas iš jų ėjo skirtingais keliais. Šiuo atveju domintų, kokią patirtį absurdo jausmu vadino XIXa. filosofas S.Kierkiegaard ir XXa. A.Camus. Koks absurdo patyrimo kontekstas, kuris lėmė skirtingą šio jausmo supratimą.
S.Kierkiegaard žinomas kaip egzistencializmo filosofijos pradininkas. Iš lotynų kalbos žodis ex-isto reiškia „stoju priešais“. Filosofai egzistencialistai pabrėžia, kad žmogaus asmenybė prieštarauja pasauliui, visuomenei, jos institucijoms ir mąstymo stereotipams. S.Kierkiegaard griežtai atmetė galimybę individualią patirtį įsprausti į kokią nors sistemą. Todėl ir visuotinai galiojančios visuomenės dorovės normos be giluminio santykio su žmogumi tėra tik kažkas daiktiška. Egzistencija yra intensyvus išgyvenimas. Jis būtinai individualus, todėl sava patirtis svarbiausia.
S.Kierkiegaard būdamas egzistencialistu teigė, kad reikia mąstyti, kad gyventum, bet ne gyventi, kad mąstytum. Svarbu ne tai, kas yra pasaulis pats savaime, o tai, ką pasaulis reiškia man pačiam, kaip aš turiu apsispręsti jo atžvilgiu. Aplinkinis pasaulis svetimas, jis nuasmenina, deformuoja žmogų. Filosofas iškelia žmogaus individualaus tobulinimosi problemą - žmogus turi pats atrasti arba atkovoti „savąjį Aš". S.Kierkiegaard aptarė tris žmogiškojo egzistavimo stadijas: estetinę, etinę, religinę. „Estetikas" funkcionuoja pagal visuomenės diktuojamus dėsnius, vadovaujasi įgimtais polinkiais ir malonumo principu. Tai veda į melancholiją bei nusivylimą, padaro jį ironišku. „Ironikas" (nihilistinis maištas) - aukščiausia „estetiko" egzistavimo fazė. Ironija - ne išeitis, bet išeities iliuzija. Baimė ir nusivylimas veda į etinį egzistavimą, - „savojo Aš" atbudimą. Dabar žmogus pats renkasi, o ne aplinkybės (socialinė aplinka, galutinis ir istorinis būtinumas) pasirenka už jį. Tad žmogus tampa atsakingas už savo veiksmus. Religinė egzistencija suveda Dievą su žmogaus būtimi. Tai padeda įveikti neviltį. Filosofas pabrėžė tikėjimo svarbą kaip tik dėl jo iracionalumo ir absurdiškumo.
A.Camus taip pat buvo egzistencialistas, vienas ryškiausiu absurdo filosofijos atstovų. Filosofas teigė - absurdas - tai pasaulio dėsnis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1722 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įžanga` 3.
  • S.Kierkiegaard ir egzistencializmas 4.
  • A.Camus ir absurdas 4.
  • Absurdo jausmas A.Camus ir S.Kierkiegaard filosofijoje 5.
  • Išvados 9.
  • Literatūra 10.

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1722 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujausiųjų amžių filosofijos referatas
  • 9 psl., (1722 ž.)
  • Word failas 67 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Alberas Kamiu. Absurdo ištakos, absurdas ir savižudybė, absurdas ir tiesa, kaltė, beprasmybės ir prasmės klausimai

Alberas Kamiu. Absurdo ištakos, absurdas ir savižudybė, absurdas ir tiesa, kaltė, beprasmybės ir prasmės klausimai Naujausiųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt