ĮVADAS
Šiandien istorijos mokslui keliami nauji reikalavimai – pažinti istoriją tokią, kokia ji buvo, su visomis srovėmis ir jų veikėjais, su jų politinėmis nuostatomis ir būdais jas įgyvendinti. Nagrinėjant XX a. Lietuvos istoriją apsieiti be Antano Smetonos neįmanoma. Jis dalyvavo beveik visuose 1905 – 1940 m. Lietuvos visuomenės svarbiausiuose įvykiuose, o kai kuriems iš jų turėjo didžiulę įtaką.
Krikščionių demokratų valdymo laikotarpiu karo padėtis, o su ja kartu ir ypatingieji valstybės apsaugos įstatai gerokai ribojo piliečių laisves, ypač spaudos ir susirinkimų. Valdant kairiesiems, pirmą kartą per visą savo istoriją Lietuva tapo visiškos demokratijos šalimi. Tačiau neturėjusi gilesnių tradicijų, jauna Lietuvos demokratija buvo labai trapi. Konservatyvaus mąstymo žmonėms atrodė, jog tai anarchija ar net nepriklausomybės pabaiga. Liaudininkai ir socialdemokratai atėjo į valdžią sunkiu Lietuvai metu. 1925 – 1926 metais šalis išgyveno lokalinę ekonominę krizę.
1926 metų gruodžio 17 d. perversmas įnešė permainų Lietuvos gyvenime. Valdžios pakeitimas bent formaliai vyko konstituciniu keliu: prezidentas patvirtino jam sukilėlių parinktą prof. A. Voldemaro vyriausybę ir po to atsistatydino. Nauju prezidentu sukilėliai išrinko A. Smetoną, tautininkų lyderį. Jį formaliai išrinko tik dešinieji Seimo atstovai, patvirtinę ir A. Voldemaro vyriausybę. Vykusiame 1926 m. perversmo pagrindinis dalyvis buvo Antanas Smetona, todėl šiame darbe bus plačiai analizuojama ir buvusio prezidento Smetonos asmenybė.
A. Smetonos kova už Lietuvos savarankiškumą ir jos nepriklausomybės garantavimą iš pradžių iš Vokietijos, o vėliau iš Antantės šalių pusės kirtosi su stalinistų imperinėmis užmačiomis. „Jo propaguotas tautinis lietuvių individualumas lyg peilis į akmenį rėžėsi į stalininio ir brežnevinio tautų suartėjimo ir susiliejimo planuotą monolitą, vedusį mus į tarybinių tautų uniforminį gente lituanus natione sovieticus kareivėlį, be tautinės saviraiškos ir savimonės sąjunginį mankurtuką.“1
A. Smetona – dešniojo sparno veikėjas, lietuvių tautininkų sąjungos įkūrėjas, ideologas ir vadovas, kovojęs prieš Lietuvos komunistų partiją, jos vadovaujamą revoliucinį judėjimą, jį slopinusios autoritarinės diktatūros vadas ir antikomunistas. Be to, A. Smetona buvo stambiosios lietuvių buržuazijos atstovas ir...
Šį darbą sudaro 2154 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!