Konspektai

10 argumentu pries ISO 9000 sistema

9.4   (2 atsiliepimai)
10 argumentu pries ISO 9000 sistema 1 puslapis
10 argumentu pries ISO 9000 sistema 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Ne paslaptis, kad Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, kokybės valdymo sistema ISO 9000 dažnai diegiama dėl naujos rinkos ir įmonės prestižo. Kokybės vadybos sistemos veikimas ir įmonės valdymas dažnai lieka antrame plane. Tačiau būtent tai yra pagrindinis šios sistemos tikslas, todėl dabar imama abejoti, ar ši sistema apskritai padeda jo siekiant. Žurnalas „European Quality", kurį leidžia Europos kokybės organizacija, paskelbė pagrindinius Dž. Sedono knygos „Kokybės paieškos. Byla prieš ISO 9000" teiginius. Autoriaus manymu, įmonių efektyvumui, vartotojų poreikių patenkinimui, pelnui padidinti ir realiai kokybei užtikrinti yra kur kas patikimesnių būdų, nei darbas pagal ISO 9000 serijos (net ir 2000 m. versijos) reikalavimus. Čia sutrumpinta straipsnio versiją.

Ištrauka

Dž. Sedono teiginiai remiasi patirtimi kuriant ir diegiant britanišką standartą BS 5750, kuris tapo tarptautinės sistemos ISO 9000 prototipu. Paaiškėjo, kad BS 5750/lSO 9000 kokybės valdymo sistemos įdiegimas Didžiosios Britanijos pramonėje yra didžiausia apgavystė. Patirtis parodė, kad ISO 9000 sistema pablogina kompanijos veiklos rodiklius. Daugelis įmonių galų gale tik padidino savo išlaidas, sukėlė vartotojų nepasitenkinimą bei nuvylė savo darbuotojus. Tačiau svarbiausia, kad ši procedūra neleido organizacijoms įžvelgti, kaip realiai pagerinti savo rodiklius. Kitu atveju tokios galimybės būtinai būtų pastebėtos.
1. ISO 9000 sistema skatina įmones veikti prieš savo klientus.
Biurokratinės procedūros, įvestos pagal sistemos reikalavimus, sugriovė normalius santykius tarp klientų ir juos aptarnaujančių darbuotojų. Svarbiausiu dalyku tapo vidinės ataskaitos, nes didžiausia reikšmė suteikta kontrolei bei patikrinimams.
2. ISO 9000 sistemoje kokybė užtikrinama įvairiais patikrinimais.
Pagrindinę sistemos turinio dalį sudaro ataskaitų pateikimo reikalavimai. Organizacijos veiklostobulinimo būdai gali būti visai kitokie, tačiau čia dokumentai tampa pagrindine įmonės veiklos kontrolės priemone. Įrodyta, kad gausūs patikrinimai tik padidina klaidų skaičių, o tai tiesiogiai veikia produkcijos ir paslaugų savikainą.
nustatytas kontrolės metodikas.
Susidūrę su dokumentų gausa, žmonės visuomet priversti daryti dvigubą darbą: iš pradžių atliekamas pats darbas, po to jis dar ir aprašomas. Be to, šie dokumentai sudaromi tik tam, kad savo darbą galėtų atlikti tikrinantis asmuo. Toks požiūris trukdo darbuotojams dirbti išties darbą naudingai bei diegia žalingą sampratą, kad darbo vertė labiau priklauso nuo ataskaitos, o ne nuo paties darbo.
rodikliai.
Sistemos diegimas nesiejamas su įmonės veiklos rodikliais ar įmonės specifika - įmonė vertinama pagal standartinių reikalavimų rinkinį. Be to, teigiama, kad šių reikalavimų įdiegimas teigiamai atsilieps kompanijos veiklos efektyvumui. Šis teiginys iš tikrųjų neturi nei teorinio, nei praktinio pagrindo.
5. ISO 9000 sistema tikrinantiems asmenims leidžia pernelyg laisvai interpretuoti kokybės sampratą.
ISO 9000 konsultantu gali tapti bet kas. Specialiai parengti asmenys gali dirbti auditoriais. Net paviršutiniškai peržvelgus auditorių rengimo programą, kyla abejonių dėl šiam darbui atiduotų pastangų naudos. Be abejo, yra ir patyrusių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 905 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
PDF dokumentas (.pdf)
Apimtis
2 psl., (905 ž.)
Darbo duomenys
  • Vadybos konspektas
  • 2 psl., (905 ž.)
  • PDF dokumentas 186 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt