Žydai visuomet buvo dainuojanti tauta. Net ir klajodami iš šalies į šalį jie sugebėjo išlaikyti ne tik savo kultūra, bet ir talentą muzikai. Kiekvienoje šalyje, kurioje žydų tauta apsistodavo, jie palikdavo savos kultūros pėdsakus: pasakas ir legendas, šokius ir dainas, papročius ir gyvenimo būdą.
Žydų folkloras yra daug turtingesnis ir įvairesnis nei įprasta manyti. Folkloras apima Rytų žydų (Yemenite, Sephardic, Persian, Daghestanian, Babylonian, Maroccan) liaudies dainas, Ispanijos žydų Ladino dainas su didele kolekcija liturgines muzikos (piyutim), Jidiš folkloro dainas bei Chasidų gaidas, taip pat gausybę Sinagogos giesmių (religinio folkloro muzika ir dainos) bei maldų, kurios visos skirtingos ir visos savitos.
Rytų Europos Jidiš liaudies dainos yra naujausias ir turtingiausias žydų folkloro palikimas, kuris atspindi tikrąjį žydų bendruomenių gyvenimą besitęsiantį per kartų kartas. Dainose atsispindi kalbėsenos ypatumai, sąmojis ir humoras, svajonės, troškimai ir siekiai, linksmumas, tragizmas, kova ir pastangos. Tai dainos, suteikiančios stiprybės, atspindinčios tų laikų nuotaikas ir jausmus.
Aptarsime vaikų dainas, kurios yra viena įdomiausių folkloro dalių, bei meilės ir piršlybų dainas, kurios yra seniausios dainos apie meilę.
Žydų tautos istorija susiklostė taip, kad žydų vaikų gyvenimas dar prieš amžių buvo sunkus ir nepriminė gražios ir lamingos vaikystės. Griežtas ir negailestingas carinis rėžimas, sekęs vaikus jau nuo lopšio, ribojo mažųjų vaikystę, temdė džiaugsmus ir linksmybes. Nuo pat kūdikystės vaikai girdėdavo dainas, kurios ruošdavo juos sunkiam ir labai rimtam suaugusiųjų gyvenimui. Dar prieš pradėdami kalbėti ar vaikščioti berniukai jau būdavo rengiami pradinei mokyklai (cheder). Nuo aušros iki sutemų berniukai studijuodavo Bibliją (Torach, Tanach) prižiūrimi griežtos mokytojo akies, o vėliau, mokydamiesi „ješivose“ (Yeshiva), gilindavosi į Toros studijavimą iki pat vedybų, o dažnai studijas tęsdavo ir po santuokos.
Žydų mokyklos Lenkijoje ir Lietuvoje pirmaisiais gyvavimo amžiais buvo įkurtos kaip privačios institucijos, tačiau XVII a. pradžioje visoje Lenkijos karalystėje beliko tik keletas hebrajų namų, kuriuose nebūtų studijuojamas Tanachas. Ilgainiui susiformavo mokslo žmonių klasė, niekinamai žiūrėjusi į nemokytus žmones, kurie...
Šį darbą sudaro 4237 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!