Referatai

Lietuvių liaudies dainų meniškumas

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvių liaudies dainų meniškumas 1 puslapis
Lietuvių liaudies dainų meniškumas 2 puslapis
Lietuvių liaudies dainų meniškumas 3 puslapis
Lietuvių liaudies dainų meniškumas 4 puslapis
Lietuvių liaudies dainų meniškumas 5 puslapis
Lietuvių liaudies dainų meniškumas 6 puslapis
Lietuvių liaudies dainų meniškumas 7 puslapis
Lietuvių liaudies dainų meniškumas 8 puslapis
Lietuvių liaudies dainų meniškumas 9 puslapis
Lietuvių liaudies dainų meniškumas 10 puslapis
Lietuvių liaudies dainų meniškumas 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tautosaka- menas. Lietuvių poetas, tautosakininkas ir kultūros veikėjas Liudvikas Rėza (1776- 1840), pirmasis taip plačiai apibūdinęs lietuvių dainas, gėrėjosi jų natūralumu, nevaržomu paprastumu. Jį džiugino dainose vyraujanti dorovė, pagarba moralui ir padorumui, „jose dažnai matyti aukštas moralinis jautrumas, kuris rodo tautos būdo taurumą“.
Paprastai šitaip rašantys apie tautosaką turi galvoje visų pirma dainų, rečiau- pasakų grožį. Tai stambesni tautosakos kūriniai, jie, savaime suprantama, priskiriami menui, lygiai kaip menu laikome koncertus, spektaklius, paveikslus, skulptūras, literatūros kūrinius. Bet mes kasdieniniame gyvenime nuolat susiduriame su daugybe smulkesnių dalykų, reiškinių, o nesibaigiančiame pokalbių sraute- su trumpučiais posakiais, teksteliais, kurie akimirkai sutvista grožiu, sužadina estetines emocijas.
Tautosaka- tradicinis sakomo ar dainuojamo žodžio menas. Jam priklauso dainos ir raudos, pasakos, sakmės, padavimai, anekdotai, oracijos, patarlės ir priežodžiai, mįslės ir minklės, greitakalbės, skaičiuotės, gamtos garsų pamėgdžiojimai, užkalbinėjimai, maldelės, šūksniai ir dar kitų žanrų kūriniai.
kūrybos rūšį vadinti dainuojamąją tautosaka. Kitose tautose liaudies lyrika pasireiškė giesmėmis, himnais, dainomis, raudomis bei lyrinėmis improvizacijomis. O lietuvių lyrika išsiliejo dainomis ir raudomis. Religinės giesmės didžiąją dalimi yra literatūrinės kilmės.
Daina- viena iš labai senų kūrinių rūšių meno istorijoje. Stiprėjant tautiniam sąjūdžiui, į dainas imama žiūrėti kaip į esminę tautos dvasinio turto dalį, tautos prigimties reiškimosi būdą. Vienos dainos dainuojamos tik tam tikra proga. Pavyzdžiui, supant, liūliuojant vaiką dainuojamos lopšinės, o pavasarį patiems supantis lauke pakabintose sūpuoklėse- sūpuoklinės dainos. Lankant sekmadieniais rugius, buvo dainuojamos paruginės dainos, o per vaišes- vaišių, šokant- šokių dainos ir t.t.
Daugiatūkstantinę dainų aibę sugrupuoti, kad būtu suprantama aiški tvarka, nėra lengva. Atsižvelgiant į tai, didžiąją daugumą lietuvių dainų galima suskirstyti į 3 grupes: 1. Kasmetinių darbų ir papročių dainos. 2. Asmens ir šeimos gyvenimo dainos. 3. Visuomeninės gyvenimo dainos.
Kasmetinių darbų ir papročių dainos pagal paskirtį ir tematiką gali būti asmens, šeimos arba visuomeninės gyvenimo dainos, bet dėl išskirtinės vietos tradicinėje kultūroje jas pravartu išskirti ir atskirai aptarti.
Asmens ir šeimos gyvenimo dainos sudaro...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2166 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1. Tautosaka- savitas žodžio menas 3
 • 2. Liaudies dainos 4
 • 3. Darbo dainos 5
 • 4. Vestuvių dainos 7
 • 5. Karo dainos 8
 • 6. Apibendrinimas 11
 • 7. Naudota literatūra 12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2166 ž.)
Darbo duomenys
 • Etninės kultūros referatas
 • 11 psl., (2166 ž.)
 • Word failas 70 KB
 • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt