Rašiniai

Žvėrių pasakos

9.4   (2 atsiliepimai)
Žvėrių pasakos 1 puslapis
Žvėrių pasakos 2 puslapis
Žvėrių pasakos 3 puslapis
Žvėrių pasakos 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vienos iš seniausių lietuvos liaudies pasakų yra žvėrių pasakos arba pasakos apie žvėris. Tai tokios paskos, kurių savrbiausi veikėjai yra gyvuliai, žvėrys ir paukščiai. Šie gyvulinių pasakų veikėjai paprastai yra išlaikę pagrindinius tikroviškus elgesio ir būdo bruožus. Tai rodo, jog gyvulinių pasakų kūrėjai turėjo gerai pažinti gyvūnų išvaizdą, įpročius bei prigimtį.
Gyvuliai, žvėrys ir paukščiai sutinkami visoje pasakojamojoje tautosakoje. Kiekviename žnare jie skirtingai vaizduojami, skirtingai santykiauja su kitais vekėjais. Svarbiausias vaidmuo gyvūnams atitenka žvėrių pasakose. Jose žmogus, jei jis iš viso būna, bendrauja su gyvūnais kaip su savarankiškomis, protaujančiomis ir vienu ar kitu būdu veikiančiomis būtybėmis.
Gyvulinių pasakų gyvūnai- ne žmonės, paversti gyvuliais ar paukščiais, kaip tai dažnai atsitinka stebuklinėse pasakose, ir ne meninės alegorijos. Jie pasižymi būdingais tikroviškais bruožais: meška- lėta, vilkas- plėšrus ir ėdrus, lapė- gudri ir vikri, gaidys- kovingas. Kartu jie pasižymi ir tam tikromis žmogiškomis savybėmis: logiškai galvoja, kalbasi tarpusavyje, dirba tokiu pat darbus kaip ir žmogus, todėl šios paskos dažnai įgyja alegorinę prasmę. Tad gyvūnų pasakose įvairūs žvėrys iki tam tikro laipsnio yra sužmoginti.
Gyvulinės pasakos atsirado gilioje senovėje, pačiose ankstyvosiose visuomenės vystymosi stadijose. Pirmykščiai blogai apsiginklavę žmonės žvėris bei laukiniu gyvulius sunkiai įveikdavo todėl juos laikė stipresniais ir protingesniais už save.dėl to imta kurti pasakojimus apie gyvulių antgamtinę kilm, jų nepaprastus sugebėjimus.
Nors žmonės ėmė vis geriau pažnti gyvūnijos pasaulį, tačiau senųjų mitologinių vaizdinių apie jį išliko dar ilgą laiką. O ir nykstant senovinei pasaulėžiūrai, pasakojimai ir pasakos apie gyvulius gyvavo toliau kaip tautosakos kūrinia, turį ne vien pažintinės, bet jau ir meninės kilmės.
Gyvulinių pasakų idėjiniame- tematiniame turinyje atsispindi įvairių epochų, kuriomis šio žanro kūriniai gyvavo ir vystėsi, pėdsakai. Iš kai kurių pasakų galima spręsti, kad jų pirmykščiai siužetai atsirado toje visuomenėje, kurios pagrindinis verslas buvo medžioklė. Tokiose pasakose atsisipindi žmogaus kova su plėšriu žvėrimi, kuris vaizduojamas labai stiprus. Silpno žvėrelio ar žmogaus laimėjimas prieš stiprų žvėrį, pasiektas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1476 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1476 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros rašinys
  • 4 psl., (1476 ž.)
  • Word failas 55 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Stebuklinės pasakos

Stebuklinės pasakos Etninė kultūra Peržiūrėti darbą

Lietuvių liaudies pasakos

Lietuvių liaudies pasakos Etninė kultūra Peržiūrėti darbą

Stebuklinės pasakos ir mito ryšys. Etiniai idealai pasakose. Trečio brolio motyvas

Stebuklinės pasakos ir mito ryšys. Etiniai idealai pasakose. Trečio brolio motyvas Etninė kultūra Peržiūrėti darbą

Stebuklų pasakos

Stebuklų pasakos Etninė kultūra Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt