Referatai

Lietuvių liaudies pasakos

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvių liaudies pasakos 1 puslapis
Lietuvių liaudies pasakos 2 puslapis
Lietuvių liaudies pasakos 3 puslapis
Lietuvių liaudies pasakos 4 puslapis
Lietuvių liaudies pasakos 5 puslapis
Lietuvių liaudies pasakos 6 puslapis
Lietuvių liaudies pasakos 7 puslapis
Lietuvių liaudies pasakos 8 puslapis
Lietuvių liaudies pasakos 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Darbo tema
Lietuviu liaudies.
Ištrauka

Pasaka , tautosakos ir literatūros žanras-išmone paremto stebuklinio,nuotykinio,ar buitinio pobūdžio kartais turintis lyrinių pradų ,dainuojamųjų intarpų kūrinys.Skiriamos liaudies (tautosakinės) ir literatūrinės pasakos.
Liaudies pasakas paprastai gyvuoja žodžiu , daugiausia neraštingų , ar mažaraščių žmonių aplinkoje (dabar daugelio tautų dalis pasakų liko knygose ir archyvuose , kitos tapo vaikų literatūros dalimi ,trečios – dar šiek tiek gyvuoja žodžiu ).pasakos sekamos dažniausiai klausytojams sudominti , rečiau –pamokyti .Jose sąmoningai pabrėžiama prasimanymas ir fantastika.Pasakų idėjinį turinį ,siužetą,motyvus,vaizdų pobūdį,kalbines išraiškos priemones daugiausia sąlygoja liaudies buitis ir pažiūros į gamtos reiškinius ,bei visuomenės santykius (čia glūdi ir pasakų pažintinė reikšmė).Pasakoms būdinga blogio ir gėrio prieraiša ,gėrio pergalė tipizuoti veikėjai .Liaudies siekimus paprastai reiškia nuskriaustas žmogus ,našlaitis ,jauniausias ir trečias brolis kvailutis.Žymiausi pasakų rinkiniai sudaro pasaulinės literatūros lobyno dalį.Nuo romantizmo laikų pasakų motyvais ir siužetais pradėta plačiau naudotis grožinėje literatūroje ,dailėje, muzikoje.
Pasakų genezės problemą sprendė jau pirmieji jų tyrėjai –romantikai (pasakų kilmę siejo su žmonijos pradžia).Mitologinės mokyklos atstovai pasakas laikė senovinių mitų liekanomis.Siužetų skolinimo teorijos šalininkai jų pradžios ieškojo Indijoje,kiti pasakų atsiradimą rėmė buities ir kultūros bendrumu.
Pasakos gyvavo ir keitėsi kartu su liaudies gyvenimu ir pasaulėžiūra,veikiamas ir apsprendžiamas atskirų istorijos laikotarpių ekonominio,visuomeninio ir kultūrinio lygio.Todėl pasakų analizė ir kiti duomenys rodo,kad vienos pasakos atsirado seniai ,jose išlikę pirmykštės bendruomenės ir jos ideologijos atgarsių .Viduramžių pasakoms ,būdingi veikėjai tokie kaip karaliai,ponai,dvarininkai,baudžiauninkai .Kitose atsiradusios,naujaisiais amžiais pasakose,jaučiamas dažnas praturtėjimo motyvas .
Pasakos kaip kitų tautų taip ir lietuvių liaudies yra vieni ryškiausių ir įdomiausių kūrinių.Jas sudaro didžiausią pasakojamosios tautosakos dalį ir skirstomos į daugelį tipų:stebuklinės,buitinės,gyvulinės,nuotykių,fantastinės ir be galo.
Vienas žymiausių ir meniškiausių tipų yra stebuklinės pasakos.Jose itin daug fantastikos (vaizduojami antgamtiniai pasauliai ,stebuklingi daiktai ).Pasakų veikėjai skirstomi į teigiamus (trečias brolis kvailutis,našlaitė) ir neigiamus (turtingas vyresnysis brolis,ponas,karalius,pamotė) personažus.Dažniausiai pasakų personažai idealizuojami .Kiekvienas jų pasižymi tik jiems būdingomis savybėmis , charakterio bruožais.Pasakose vaizduojamos gėrio ir blogio kovos,kurios dažniausiai pasibaigia teigiamų ,gerųjų personažų pergale.
Stebuklinės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1753 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1753 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 9 psl., (1753 ž.)
  • Word failas 61 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt