Referatai

Lietuvių liaudies tautodailė

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvių liaudies tautodailė 1 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 2 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 3 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 4 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 5 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 6 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 7 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 8 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 9 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 10 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 11 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 12 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 13 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 14 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 15 puslapis
Lietuvių liaudies tautodailė 16 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

TAUTODAILĖ – svarbi etnokultūros, tautos dvasinės ir materialinės kultūros dalis; tai liaudies meistrų sukurti vaizduojamosios dailės (skulptūros, grafikos, tapybos) kūriniai ir taikomosios-dekoratyvinės bei buitinės detalės (keramikos, tekstilės, medžio, metalo, gintaro ir kt. kūriniai). Lietuvių liaudies dailė plito Lietuvoje ir lietuvių gyvenamose buvusios Rytų Prūsijos, Baltarusijos ir Lenkijos teritorijose. Ji turi ne tik daug bendra su kaimyninių tautų liaudies daile, bet ir nemažai regioninių skirtybių bei savitumo.
Pastarasis dešimtmetis Lietuvoje – tai epochų kitimo slenkstis. Liaudies mene jis labai dramatiškas. Kūrėjų kartų kaita yra natūralus procesas, tačiau naujojo tūkstantmečio jaunimas labai skiriasi nuo ankstesniojo. Savo estetika ir minčių sankloda jie labai atitolę nuo senosios tautodailininkų “nuo žagrės” kartos. Tarpkultūrinių barjerų nykimas kelia grėsmę kiekvienos tautos savimonės stuburui, todėl tautinio identiteto, atskirų etnoregionų vystymosi klausimas niekada nebuvo toks gyvas ir svarbus, kaip dabar, prie pabaigos artėjant esminiam globalizacijos etapui – vieningos euroerdvės sukūrimui. Lietuvos tradicinės etnoregioninės struktūros išlaikymas ir įtvirtinimas įvairiais lygiais būtų garantas ateinančioms kartoms.
Liaudies menas – profesionaliojo meno pirmtakas – išreiškia tautos pasaulėjautą, estetinį skonį ir meninės kūrybos galias. Civilizacija su savo technika, masinėmis informacijos priemonėmis, statiniais, transporto komunikacijomis, automagistralėmis, geležinkeliais, medžiagomis atkakliai skverbiasi į pačius atokiausius, nuošaliausius planetos kampelius, išsaugojusius priešistorinę senąją kultūrą. Liaudies menas, taip pat ir lietuvių liaudies menas, kuris klestėjo daug amžių, nyksta metams bėgant, retsykiais sužibėdamas kokio menininko, tęsiančio savitas liaudies meno tradicijas, rankose ir sušildydamas šio meno mylėtojų širdis, lavindamas estetinį skonį bei sukeldamas meninės kūrybos galias.
• Tapyba
• Tekstilė a)Audimas a1)Audimo tradicijos a2)Audiniai a3)Tautiniai darbužiai
Grafika
Reikšmingą vietą lietuvių liaudies vaizduojamoje dailėje užima meno raižiniai. Raižiniai medyje, varyje, piešiniai plunksna paprastai sudaro visiškai atskirą, savarankišką meno šaką – grafiškąjį meną. Raižiniuose be grafiškų elementų apsčiai pasireiškė ir mūsų liaudies tapybinė nuovoka, gana platus siužeto bei žanro traktavimas.
Lietuvių liaudies raižiniai dažniausiai buvo pjaustomi minkštame medyje: Topolyje, liepoje. Raižiniui išpjaustyti lenta pirmiausia buvo gerai išlyginama, kad ant jos būtų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 8363 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
16 psl., (8363 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 16 psl., (8363 ž.)
  • Word failas 412 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt