Žemaičių tautiniai drabužiai pasižymi gausiais, tačiau kukliais ir nesudėtingais raštais. Jie ryškiai dryžuoti, raštai smulkus. Spalvų derinimas labai dekoratyvus, harmoningas ir darnus. Ypač mėgstamos kontrastingos spalvos: raudonos, mėlynos, baltos, žalios.
Žemaičių tautinių drabužių marškiniai yra užausti įvairaus platumo raštais. Raudonų „žičkinių“ siūlų raštai dedami rankovių galuose įvairiai. Vienu atveju prie rankogalio deda platų, tačiau į alkūnę vis siaurėjanti raštą. Kitu atveju platesnę ir ryškesnę juostą deda rankovės rašto viduryje, o jo kraštuose- siauresnes rašto juostas. Kartais rankovių galai apie 6 cm ir rankogaliai užaudžiami dvinytai raudonu žičku be rašto.
Marškinių raštus sudaro įvairūs dobiliukų ir slenkstelių variantai. Dobiliukai atskiriami baltais dugno ruoželiais. Slenksteliai audžiami siauresni ir platesni. Besikaitaliodami tarpusavyje jie sudaro margą dryželį, kurio viduriu eina jungiamoji gija. Baltai siuvinėtų marškininių rašrai yra smulkučiai, savitos kompozicijos ir primena margučių ornamentus.
Marškinių apykaklės, krūtinė, perpetės ir rankogaliai puošiami medžiagos klosteliais ir apmezgimais.
Žemaičių sijonai vilnoniai, pusvilnoniai siaurų išilginių dryžių arba skersų plačių, languotų pasitaiko retai. Sijonai audžiami skersiniais dryžiais raudonos, žalios, vyšninės, tamsiai geltonos, mėlynos ir kitos spalvos, o siuvami išilginiais dryžiais ir vadinasi „ skersiniukais“. Žemaičių sijonai viršuje raukti, klostyti, prisiuvami prie juosmens.
Žemaitiškos prijuostės įvairios, smulkių raštų. Vienos jų baltos, kitos tamsios, dryžuotos. Raštai išdėstyti išilginiais, įvairaus platumo dryžiais dobiliukų ir slenkstelių variantais. Prijuostės nešiojamos ilgos, 20- 25 cm trumpesnės už sijoną, jų apačia užbaigiama kuteliais ar mezginiais, viršus suraukiamas ir prisiuvamas prie juostelės.
Žemaičių drabužių liemenės yra sijono spalvų ir audžiamos smulkaus rašto dimučiu. Dimučio raštai išdėstomi skersai ir pamarginti šviesiais ar tamsesniais dryželiais. Jų liemenės nuo liemens kirptos ir 12-15 cm ilgumo pridūrimas daromas smulkiomis klostelėmis. Užsegimas yra priešaky paslėptomis kam\bėmis, viršuje pagražinimui prisiuvamos medžiaginės sagos.
Merginų galvos puošiamos rangėmis. Moterys prie rangių prisega skarutę, arba apsivyturiuoja galvą skara, spurgais į viršų. Skarutės dėvimos be pabriuvėlių arba su jais.
Rangė- būdingas žemaitės merginos galvos papuošalas. Ji daroma iš juostų arba šilko kaspinų. Juosta arba kaspinai...
Šį darbą sudaro 1940 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!