Konspektai

Žodžių daryba lietuvių kalboje

10   (1 atsiliepimai)
Žodžių daryba lietuvių kalboje 1 puslapis
Žodžių daryba lietuvių kalboje 2 puslapis
Žodžių daryba lietuvių kalboje 3 puslapis
Žodžių daryba lietuvių kalboje 4 puslapis
Žodžių daryba lietuvių kalboje 5 puslapis
Žodžių daryba lietuvių kalboje 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Morfeminės ir darybos analizės santykis. Sinchroninė ir diach-roninė žodžių daryba. Morfeminė analizė reikalauja išskaidyti žodį į morfemas, t.y. mažiausius reikšminius vienetus. Vadinasi, analizuojant žodį Morfemiškai, svarbu išsiaiškinti, ar jis skaidomas į morfemas, ar neskaidomas, ir jei skaidomas, - ko-kios morfemos jį sudaro, kaip jos pasiskirsčiusios. Darybinės analizės tikslas – analizuoti žodžio, kaip lek-sikos vieneto, darybą. Pirmasis darybinės analizės uždavinys yra nustatyti, ar žodis yra paprastas ar darinys. Darybinė analizė turi remtis darinio ir pamatinio žodžio gretinimu. Tolimesnis darybinės analizės užda-vinys – nustatyti darybos kryptį ir bū-dą, t.y. katras žodis iš katro ir kokiomis darybos priemonėmis yra padarytas, kokia yra formali darinio struktūra. Nustačius, iš kokio žodžio ir su kokiu darybos formantu pada-rytas darinys, svarbu išsiaiškinti ir jo darybos reikšmę.
Diachroninė (istorinė) žodžių daryba – pirmiausia buvo rūpinamasi išaiš-kinti, kaip – kuriais būdais, kuriomis priemonėmis ir pagal kuriuos dės-ningumus – buvo ir yra daromi žo-džiai kitų, jau anksčiau kalboje buvu-sių, žodžių pagrindu. Toks žodžių darybos tyrinėjimo aspektas, kai pir-miausia domimasi genetiniais žodžių ryšiais bei žodžių susidarymu, vadi-namas genetiniu. Žodžių darybos tyrinėjimas genetiniu aspektu, nesirk-miant vienalaikiais darybos santykiais tarp žodžių, sudaro istorinės, arba diachroninės, žodžių darybos esmę. Istorinė žodžių daryba glaudžiai sieja-si su etimologija.
Sinchroninė (aprašomoji) žodžių daryba – domėjimasis žodžio darybos struktūra ir tą struktūrą lemiančiais žodžių tarpusavio santykiais. Tai va-dinamasis funkcinis žodžių darybos tyrinėjimo aspektas. Čia svarbu ne genetiniai, o sinchroniškai suvokiami struktūriniai ir funkciniai priklausymo ryšiai tarp žodžių. Žodžių darybos tyrinėjimas funkciniu aspektu, re-miantis vienu metu esančių žodžių gyvais darybos santykiais, vadinamas sinchronine žodžių daryba.
2. Darybos opozicija. Semantinis ir formalus pamatavimas. Pagrindinis darybos santykis – tai toks santykis tarp žodžių, kai vienas žodis formaliai ir semantiškai remiasi kitu žodžiu (ar kitais žodžiais), yra pastarojo (ar pastarųjų) pamatuotas. Pirmasis tokio santykio narys vadinamas dariniu (pa-matuotu žodžiu), o antrasis – (dary-bos) pamatu (pamatiniu žodžiu). Pats tas santykis vadinamas darybos opo-zicija, pamatavimo santykiu...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3779 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (3779 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų konspektas
  • 6 psl., (3779 ž.)
  • Word failas 100 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt