Su pasirinkimais susiduriame kiekvieną dieną. Nuo pačių paprasčiausių tokių ,kaip, ką šiandieną apsirengti, iki tokių, kaip, kokį karjeros kelią pasirinkti ar kur investuoti. Jie visi yra labai skirtingi,tačiau net ir menkiausieji turi didelę įtaką mūsų gyvenimams. Ši problema yra labai mėgstama ir aprašoma rašytojų nuo seniausiųjų laikų. Ją aprašė tokie autoriai, kaip Vilijamas Šekspyras, Vincas Mykolaitis – Putinas bei Balys Sruoga. Todėl šioje kalboje apžvelgsiu būtent šių autorių kūryboje plėtojamą pasirinkimų problemą.
Kartais mūsų pasirinkimams gali daryti įtaka ir įvairūs stereotipai bei bandomos primesti idealogijos, tačiau sprendimas, ar nusigręžti nuo žmogiškųjų normų, priklauso tik nuo kiekvieno įsitikinimų. XX amžių galima būtų vadinti katastrofų amžiumi. Visuomenė atsidūrė ant tragiškų išbandymų slenksčio. Visos iki tol laikytos pamatinėmis vertybės žlugo.Kaip ir visuomenė, taip ir literatūra atsidūrė tarp kraštutinių priešpriešų, tragiškų patirčių, baugių klausimų bei ateities nežinomybės. Vienas puikiausiai atspindinčių XX amžiaus tragizmą lietuvių autorių –Balys Sruoga. Poetas, prozininkas, vienas iš lietuvių inteligentijos narių savu kailiu išgyvenęs nacistinio lagerio baisumus. Lietuvą okupavus nacistinei Vokietijai, vokiečiai ėmė sparčiai šalinti visus „šviesius protus“ bei žmones , kurie turėjo autoritetą. Balys Sruoga – ne išimtis. Autorius 1943 metais buvo suimtas ir išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą. Būdamas nepaprastai stipraus charakterio ir turėdamas milžinišką ryžtą neleisti sau nužmogėti, Balys Sruoga išgyveno beveik dvejus metus koncentracijos stovykloje. Grįžęs parašė memuarinį kūrinį – „Dievų miškas“, tam, kad išsilaisvintų iš slegiančios bei absurdiškos patirties. Autorius kūrinyje detaliai aprašo nežmoniškas gyvenimo sąlygas lageryje: nuolatinis badas, sunkus bei ilgas darbas, antisanitarinės sąlygos. Lageris- tai žmogaus dehumanizavimo įstaiga, patekęs ten, patenki tarsi į Dantės aprašytus devynis pragaro ratus. Tokiai aplinkai esant bręsta žiauri lagerio gyventojo psichika, todėl gyventojas visiškai sužverėja, kiti jausmai, tarsi, išnyksta. Kartu ir mirties baimė, kai ant kiekvieno kampo tyko mirtis, žmonės ima nesijaudinti dėl jos. Ji tarsi tampa rutinos dalis. Visa tai autorius perteikia romane naudodamas savitą elementą- ironiją. Pasak autoriaus,...
Šį darbą sudaro 1176 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!