Rašiniai

Rašinys "Kaip privalo žmogus elgtis prievartos pasaulyje?" remiantis V. Kudirka, B. Sruoga "Dievų miškas", B

10   (1 atsiliepimai)
Rašinys "Kaip privalo žmogus elgtis prievartos pasaulyje?" remiantis V. Kudirka, B. Sruoga "Dievų miškas", B 1 puslapis
Rašinys "Kaip privalo žmogus elgtis prievartos pasaulyje?" remiantis V. Kudirka, B. Sruoga "Dievų miškas", B 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Susidūrus su prievarta, žmogus turi neišsižadėti savo įsitikinimų. Lietuvos praeitis glaudžiai siejasi su šia tema. Okupaciniai rėžimai, tautos trėmimai, išniokota kultūra – visuo tuo nusėsta lietuvių tautos istorija. XIX a. Caro valdžios metai – vieni iš tamsiausių Lietuvos laikmečių. Uždrausta lietuvių spauda, kalba, kuriamos cerkvės, rusiškos mokyklos, žiaurus dorojimasis su sukilėliais vedė prie valstybės sunaikinimo, bet šio žemiausio taško metu susidarė galimybė sužydėti ryškiausioms asmenybėms. Vincas Kudirka – romantizmo epochos lietuvių liaudies poetas, tautos atsimenamas kaip žmogus, kurio darbai nesiskyrė nuo jo žodžių. Tai inteligentiška, patriotiška asmenybė, kuri gebėjo nepasiduoti prievartai ir visą savo gyvenimą skirti Lietuvai. Jo laikymasį savo moralinių nuostatų įrodo darbai, kurie neatitiko caro valdžios ideologijos. Spaudos cenzūros metu rėmė, iš savo lėšų, ir redagavo laikraštį „Varpas“, kuriuo tikėjosi šviesti tautą, kelti šią iš skurdo. Būdamas gydytoju pagalbą pacientams teikė ne tik gydomąją, bet ir finansinę – skurstančius pacientus aprūpino vaistais iš savo uždarbio. Prievartos akivaizdoje ne tik nepamiršo, bet ir išsakė savo politinę poziciją „Tautiškoje giesmėje“, kuri vėliau tapo valstybės himnu. Priešiškumą valdžiai taip pat įrodė savo darbais kaip vienas iš lietuvių tautinio sąjūdžio ideologų. Maištinga Krėvės asmenybė ir „Tautiškos giesmės“ eilės: „Iš praeities Tavo sūnūs/ Te stiprybę semia.“, - įtvirtiną poetą kaip romantizmo epochos asmenybę. Vincas Krevė tai asmuo, kuris savo darbais įrodė, kad ir prievartoje reikia laikytis savo įsitikinimų.
Asmuo turi priešintis prievartai. Norint rasti pavyzdį kaip atrodo prievartos pavergta Žemė užtenka nusikelti į XX amžių, kai pasaulis skendo masinio teroro, represijų ir genocidų „bangoje“. Tuo metu buvo lengva atsiduoti rasistinėms, totalitarinėms idealogijoms, bet dauguma tai naudojo kaip progą išreikšti savo asmeninį moralinį sprendimą. Tai atliko padėdami gelbėti tautines mažumas ar prisijungdami į partizaninius judėjimus, organizacijas nuteiktas prieš okupantus. Didvyriški asmenys ir jų poelgiai mūšio lauke tapo įkvepimo šaltiniais literatams, kurie savo rezistenciją išreiškė kūryba. Laimei, jų darbai suteikia, galimybę suprasti kaip to meto žmonės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 768 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (768 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (768 ž.)
  • Word failas 18 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt