“Dievų miškas”- modernizmo kūrinys, memuarinis veikalas apie Štuthofo koncentracijos stovyklą, Balio Sruogos atsiminimų knyga,kurią jis parašė grįžęs iš Štuthofo lagerio.
,,Dievų miškas”- tai ne tik sukrečiantis dokumentas, bet ir viena iš geriausių lietuvių prozos knygų.
Autorius atvaizdavo visą žmogaus naikinimo sistemą, parodė stovyklos vadovus, sargybinius, tariamą kalinių savivaldą ir pačius kalinius. Kūrinyje kankinimo priemonės pasiekia neįtikėtiną fantastiškumą, žmogaus sužvėrėjimas vaizduojamas šiurpiais vaizdais. Į visa tai žiūrima beteisio, neturinčio vilties išlikti žmogaus žvilgsniu.
“Dievų miške” siaučia keiksmai, mušimas, utėlės, alkis,žmones kankina sutinusios kojos, svaigstanti galva. Jų maistas-duonos plutos, sušvinkęs vanduo, draugai – ,,gyvi numirėliai’ – kiti ,,klipatos”, artimieji – ,,balti gyvulėliai” – utėlės. Surūdijusiomis replėmis iš mirusiojo burnos išplėšiami auksiniai dantys,numirėlius visai kaip malkas sukrauna malkų sandėliuke, paskui sumeta į vežimą,kaip pas mėsininką paskerstus paršus, o lavonus degina krematoriume ir duobėse. Žmogus niekinamas, iš jo tyčiojamasi, jis žeminamas. Jis - darbo jėga, daiktas, kurį galima daužyti, trypti. Mirtis lageryje kasdieniška, purvina, netekusi paslapties. Miršta šimtai. Lagerio taisyklė - bet kokia kaina išlikti.
Štuthofo koncentracijos lagerio žiaurumai aprašyti labai savitu stiliumi, nes visi kraupūs įvykiai yra nupasakojami su humoristine gaidele ir trupučiu ironijos, tarsi nieko ypatingo ir žiauraus lageryje neįvyko.
"Dievų miškas" atskleidė hitlerinės priverčiamųjų darbų stovyklos tikrovę. Tačiau kūrinys turi ir platesnės,apibendrinančios reikšmės. Jis parodo,kad žmogus gali iškęsti nesibaigiančius kankinimus, mušimą,keiksmus ir vis dėlto išlikti žmogumi.
Algimanto Puipos filmas „Dievų miškas“, mano manymu, tikrai pakankamai geras filmas, kuris mane sudomino. Tiesa, geresnį įspūdį paliko pirmoji kino filmo dalis. Joje buvo įdomiau pateikti Balio Sruogos romano motyvai, geriau atskleista ironija ir satyra, pašaipa ir susipynęs su pamišimu, beviltiškumu, Balio Sruogos humoras.
Romane nebuvo išplėsta scena, kurioje kalbama apie biografinius Sruogos duomenis, jo žmoną, išvykimą i lagerį. Puipos filme ši scena atskleista plačiau ir įdomiau, taigi šiuo aspektu, mano manymu, kino filmas gauna teigiamų balų. Sruogos biografijos duomenys, jo išvežimo į lagerį priežastys ir aplinkybės išaiškina esmę tiems žiūrovams, kurie...
Šį darbą sudaro 655 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!